ADWENT – 1 Niedziela 01.12.2019r. Ogłoszenia duszpasterskie

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna nowy rok liturgiczny i duszpasterski pod hasłem: ” Wielka tajemnica wiary”. Jest to pierwszy rok programu duszpasterskiego dla kościoła w Polsce na lata 2019 – 2022, którego ogólny temat brzmi: „Eucharystia daje życie”. W czasie tegorocznych liturgicznych rozważań i spotkań będziemy starali się pogłębiać nasze rozumienie komunii świętej, oddawać cześć i uwielbienie Chrystusowi ukrytemu w
Najświętszym Sakramencie i kształtować nasze chrześcijańskie życie w oparciu o moc Eucharystii i z jeszcze większą pobożnością przeżywać niedzielną i codzienną Mszę św. w naszej parafii oraz gorliwie trwać na adoracjach przed Najświętszym Sakramentem.

1. Okres Adwentu, jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana.
Do 16 grudnia będziemy zgłębiać w liturgii tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Kolejne dni to bezpośrednie przygotowanie do Narodzenia Pańskiego. Niech będzie to dla nas czas odnowienia i umocnienia więzi z Panem Bogiem i ludźmi. Pamiętajmy również, że Adwent ma charakter pokutny, zatem starajmy się nie uczestniczyć w hucznych zabawach i przestrzegać dni postnych.
2. W okresie adwentu w dni powszednie będą odprawiane roraty – Msze św. ku czci NMP. Nasz udział w roratach niech będzie znakiem adwentowego oczekiwania w którym naszą przewodniczką jest Maryja. Na Roraty zapraszam dorosłych, młodzież i dzieci.
3. Zgodnie z zapowiedzią w pierwszym tygodniu grudnia Msze św. będą sprawowane w kościołach i kaplicy naszej parafii w intencji zmarłych poleconych w wypominkach. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
4. Spowiedź św. w tym tygodniu codziennie przed Mszą św.
5. W przyszłą Niedzielę 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Pan Bóg wybierając Maryję na matkę swego Syna, zachował ją od grzechu pierworodnego. Na Mszę św. do kościoła parafialnego zapraszam dzieci z klasy II i III na comiesięczną wspólną modlitwę. W tym dniu dzieciom z klasy III poświęcimy medaliki z wizerunkiem Matki Bożej.
6. Przyszła niedziela to od wielu lat dzień poświęcony modlitwie i pomocy kościołowi na Wschodzie w krajach byłego ZSRR. Po Mszach św. będzie można złożyć ofiarę do puszki na ten cel.
7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć kalendarz wileński na 2020 rok w cenie 4 zł. W zakrystii można od dzisiaj nabywać opłatki i świece Caritas w cenie 6 i 15 zł.
8. W tym roku zwrócił się do nas ks. Kan Tomasz Kancelarczyk twórca corocznego „Marszu dla życia” i założyciel „Fundacji Małych Stópek” z prośbą o współpracę i pomoc w niesieniu idei obrony życia oraz konkretną pomoc potrzebującym samotnym matkom. Ta konkretna pomoc nosi nazwę: „Paczuszka dla maluszka” dla domów samotnej matki. W żłóbku są wyłożone papierowe bombki, tylko zainteresowane osoby zabierają bombki i do 19 grudnia przynoszą świąteczne paczuszki z artykułami kosmetycznymi dla niemowląt.
9. Od 15-21.12. w naszej parafii przeżyjemy „Tydzień adoracji Najświętszego Sakramentu”. Szczegółowy plan podam w następne niedziele.
10. Jubilatom i solenizantom adwentowego tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Patronki adwentu.
11. Bardzo serdecznie dziękuję za przygotowane okolicznościowe adwentowe dekoracje w kościołach.
12. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.