ADWENT – 2 Niedziela 08.12.2019r. Ogłoszenia duszpasterskie.

1. Dzisiaj obchodzimy w Kościele uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Bóg wybierając Maryję na Matkę Syna Bożego, zachował ją od grzechu pierworodnego. W dzisiejszą uroczystość święcimy medaliki z wizerunkiem Matki Bożej dzieciom przygotowującym się do przyjęcia po raz pierwszy sakramentu eucharystii.

2. Zbiórkę ofiar na pomoc kościołowi na wschodzie przeprowadzimy po świętach Bożego Narodzenia.

3. W zakrystii można nabywać opłatki, kalendarze i świece Caritas (małe 6zł, duże 15zł).

4. W dni powszednie w okresie adwentu są odprawiane Msze św. roratnie. Nasz udział w roratach niech będzie znakiem adwentowego oczekiwania, w którym naszą przewodniczką jest Maryja. Na Roraty zapraszam dorosłych, młodzież i dzieci.

5. W przyszłą Niedzielę po każdej Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja. W ten sposób rozpoczniemy w naszej parafii dni adoracji Jezusa Eucharystycznego. Plan adoracji podam w III Niedzielę adwentu.

6. W przyszłą Niedzielę 15.12. serdecznie zapraszamy Parafian na wigilijne spotkanie, dzielenie się opłatkiem i wspólne kolędowanie do świetlicy wiejskiej o godz. 17.00.

7. Spowiedź przed świąteczna będzie w piątek 20 grudnia. Godziny spowiedzi w poszczególnych kościołach podam w przyszłą Niedzielę.

8. W sobotę 21 grudnia będzie możliwość obejrzenia filmu pt. Nieplanowane. Projekcja filmu odbędzie się w sali kinowej w Stargardzie. Cena biletu 14zł. Zgłoszenia przyjmuję do 15 grudnia. Możliwy transport zorganizowany lub prywatny. Czytając recenzje i komentarze ludzi, którzy film oglądali warto samemy obejrzeć ten film.

9. Jubilatom i solenizantom adwentowego tygodnia składam najlepsze życzenia.

10. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.