II NIEDZIELA WIELKANOCNA – 08.04.2018r. NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. Dzisiaj w Niedzielę Miłosierdzia Bożego rozpoczynamy w Kościele 74 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Mocni w Duchu Świętym”. Jest to okazja do budzenia wrażliwości na potrzeby bliźnich i okazja do głębszej refleksji na temat miłosierdzia czynionego na codzień. Dzisiaj po Mszy św. można złożyć ofiarę do puszki, które zostaną przekazane na budowę Centrum Rehabilitacji i Aktywizacji Osób Niepełnosprawnych w Szczecinie. Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

2. W tygodniu miłosierdzia codziennie przed Mszą św. odprawianą w poszczególnych kościołach naszej parafii będziemy odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

3. Jutro w poniedziałek 9.04. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. Msza św. w Starzycach o godz. 16.30. i w Długiem o godz. 18.00.
Co raz w mediach głosi się poglądy przeciwko życiu zwłaszcza nienarodzonych dzieci. Poczętym dzieciom odbiera się godność ludzką. Zapraszani do mediów tzw znawcy tematu głoszą różne poglądy zapominając, że Panem życia i śmierci jest sam Bóg. Zdarza się również, że katolicy głęboko wierzący i praktykujący swoją wiarę zmanipulowani w tym temacie przez media głoszą grzeszne teorie. Życie to najwyższy dar od Boga, a człowiek zamiast walczyć z życiem nienarodzonych powinien rozpoczynające się życie bronić. W związku z istniejącym zagrożeniem życia nienarodzonych rozpoczęto akcję Duchowej Adopcji Dziecka poczętego  jest to modlitwa wstawiennicza polegającą na wzięciu w duchową opiekę na 9 miesięcy nieznanego nam poczętego dziecka, którego życie jest zagrożone aborcją. Polega na odmawianiu jednej dziesiątki różańca świętego każdego dnia przez 9 miesięcy z rozważaniem tajemnicy życia Jezusa i Maryi oraz odmówieniem specjalnej modlitwy w intencji tego dziecka. Modlitwa Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego jest nie tylko „tarczą obronną” przed aborcją, ale również leczy zranienia pozostawione w sercu tych osób, które się do niej przyczyniły. Drugim, ważnym wymiarem tej wspaniałej modlitwy jest powierzenie Bogu zagrożonego życia będącego konsekwencją różnych uwarunkowań zdrowotnych oraz rodziców borykających się z trudnościami związanymi z jego przyjęciem. Osoby, które chcą rozpcząć Duchową adopcję mogą się zgłosić do mnie po dodatkowe informacje.

4. W środę o godz. 18.00. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po nowennie Msza święta. Od najbliższej środy będziemy po nowennie odmawiać Koronkę do św. Anny w intencji rodzin naszej parafii, a w Niedziele po Mszy św. ogólną modlitwę do św. Anny.

5. Komunikaty Kurii:
– Nowenna Pompejańska 9.04. – 01.06.2018
– Tydzień Biblijny 15 – 22.04.2018
– Marsz dla Życia 15.04.2018
– Archidiecezjalne Dni Młodych 1 – 3.05.2018 Goleniów.

6. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na remont i utrzymanie plebanii.

7. Serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary na potrzeby parafii.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.