Komunikaty Kurii Metropolitalnej w Szczecinie

1. Ks. Abp Metropolita Andrzej Dzięga podejmując wołanie środowisk rolniczych zwraca się z prośbą by podczas liturgii w modlitwie powszechnej i w trakcie nabożeństw majowych dołączyć następujące wezwanie:
„Módlmy się o błogosławieństwo spokojnego deszczu dla naszej ziemi, aby plony, którym Bóg pozwoli wzrosnąć i które pozwoli zebrać, zapewniły wszystkim dzieciom Bożym zdrowy pokarm na każdy dzień”.

2. W Niedzielę 8 maja, po dwuletniej przerwie, odbędzie się kolejny Marsz dla Życia, który przejdzie ulicami Szczecina pod hasłem: WYBIERZ ŻYCIE. Będzie on wyrazem osobistego opowiedzenia się za życiem. Rozpoczęcie na Jasnych Błoniach o godz. 15.00. Po Marszu – Eucharystia w Katedrze połączona z przyjęciem duchowej adopcji dziecka poczętego.

3. Od 7 – 15 maja będzie trwała Nowenna do św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski. W tym roku obchodzimy 20 rocznicę ustanowienia św. Andrzeja Bobolę Patronem Polski. Za Jego wstawiennictwem będziemy polecać Bogu sprawę pokoju na Ukrainie oraz pomyślności dla naszej Ojczyzny. Nowenna będzie odprawiana podczas nabożeństw majowych w naszej parafii.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.