Ogłoszenia duszpasterskie 01.01.2023 Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.

1. Dzisiaj rozpoczynamy Nowy Rok 2023 uroczystością świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Pragniemy, aby Matka Boża była obecna w każdym dniu tego roku przy nas, aby otaczała nas opieką. Jako nasza Matka wstawia się za nami i wyprasza nam potrzebne łaski. Jako Królowa rodziny i pokoju modli się z nami i czuwa nad nami.
2. W nowym roku kalendarzowym 2023 w kościołach naszej parafii będziemy systematycznie odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia przed lub po Mszy św.
3. W najbliższy piątek, będziemy obchodzić uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. będą odprawione wg porządku Niedzielnego.
4. W kościele w Białej poświęcenie figur trzech króli.
5. W tym miesiącu nie będzie odwiedzin chorych ze względu na trwającą kolędę.
6. W przyszłą Niedzielę Święto Chrztu Pańskiego, kończy się liturgiczny okres Bożego Narodzenia.
7. Od poniedziałku 2.01. rozpoczyna się tradycyjna wizyta duszpasterska kolęda w Starzycach. W dni kolędowe zapraszam na Mszę św. do kaplicy o godz, 15.00.
W czasie kolędy będę podejmował temat braku uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej i sprawę sprzątania kościoła oraz tradycyjnie będę zostawiał koperty z prośbą o złożenie ofiary na utrzymanie Seminarium Duchownego.
8. Plan kolędy:
02.01. Poniedziałek, Al. Kasztanowa i nr 15.
03.01. Wtorek, od nr. 13 do 6.
04.01. Środa, od nr. 5 do 1a.
05.01. Czwartek, blok 22a i b.
07.01. Sobota, blok 23a i b.

Z OKAZJI ROZPOCZYNAJĄCEGO SIĘ NOWEGO ROKU 2023,
ŻYCZĘ WSZYSTKIM PARAFIANOM I PRZEBYWAJĄCYM U NAS GOŚCIOM, SZCZĘŚLIWYCH DNI, ZDROWIA I BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA W ŻYCIU OSOBISTYM I RODZINNYM. NIECH W WASZYCH SERCACH ZAWSZE GOŚCI CHRYSTUSOWY POKÓJ. WZRASTAJCIE W WIERZE, NADZIEI I MIŁOŚCI.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.