Ogłoszenia duszpasterskie 01.03.2020r. I Niedziela Wielkiego Postu.

1. W minioną środę tzw. Popielcową rozpoczęliśmy liturgiczny okres wielkiego postu. To szczególny czas łaski Bożej i naszego nawrócenia. Zachęcam do głęboko religijnego przeżywania tego okresu, poprzez systematyczne uczestniczenie we Mszy św., w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Korzystanie z sakramentu pokuty i pojednania. Zachęcam do podjęcia wielkopostnych postanowień i ich wypełnienia. Nawracajmy się i wierzmy w Ewangelię.
2. Dzisiaj w Kaplicy w Starzycach o godz. 16.00. Msza św. odpustowa ku czci Patrona św. Kazimierza Królewicza. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
3. W tygodniu Msza św. w Kaplicy i kościołach filialnych będzie sprawowana: Poniedziałek – Starzyce, g. 17.00,
Wtorek – Linówko, g. 17.00.
Czwartek – Lutkowo, g. 16.00; Biała, g. 17.30.
Przed Mszą św. nabożeństwo Droga Krzyżowa.
4. W kościele parafialnym Msza św. w środę o g. 17.00. i w sobotę o g. 16.00.
5. Droga Krzyżowa w kościele parafialnym w piątki Wielkiego Postu o g. 17.00 dla dzieci pierwszokomunijnych i dla uczniów pozostałych klas. O g.18.00. dla dorosłych.
6. W pierwszym tygodniu miesiąca marca okazaja do spowiedzi św. przed Mszą św.
7. W najbliższy piątek odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 11.00.
8. Zachęcam do wstrzemięźliwości od napojów alkoholowych w Wielkim Poście i wpisanie się do księgi trzeźwości.
9. Zachęcam również do podjęcia systematycznej modlitwy różańcowej w ramach wspólnoty Żywego Różańca.
10. W Parafii w Chociwlu będą odbywały się nauki przedmałżeńskie i poradnictwo rodzinne od 9 – 15 marca w godz. 19.30 – 20.30. Zainteresowanych z naszej parafii zachęcam do wzięcia udziału. Chęć uczestnictwa proszę zgłosić kilka dni wcześniej telefonicznie w Parafii w Chociwlu.
11. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.
12. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. W wielkim poście wypełniamy 3 zobowiązania post, modlitwę i jałmużnę. Jałmużną wspomagamy biednych i potrzebujących. Po Mszy św. i Drodze Krzyżowej będzie można składać jałmużnę do puszki Caritas.
13. Komunikat Ministra Zdrowia w sprawie koronawirusa…

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.