OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 01.05.2022r. III NIEDZIELA WIELKANOCNA.

1. Miesiąc maj jest poświęcony Matce Bożej, nasza modlitwa jest kierowana do Boga przez wstawiennictwo naszej Matki i Królowej. Litanię Loretańską będziemy odmawiać w Niedzielę po Mszy św. a w tygodniu wg planu sprawowania Mszy św. w poszczególnych miejscowościach naszej parafii.
2. Dzisiaj w Linówku pięcioro dzieci przystąpi do Pierwszej Komunii św. Życzę tym dzieciom, aby Jezus stał się ich najlepszym Przyjacielem, aby zawsze gościł w ich sercach. Rodzicom tych dzieci bardzo serdecznie dziękuję za przygotowanie dzieci do tej wspaniałej uroczystości. Dziękuję za wystrój kościoła i pełne zaangażowanie w przygotowanie uroczystości. Za ofiarowane dary do kościoła: dzwonki liturgiczne i ławkę do prezbiterium dla ministrantów.
3. Dzisiaj Niedziela Słowa Bożego, rozpoczynamy w kościele XIV Tydzień Biblijny, zachęcam do czytania Pisma Świętego.
4. Dzisiaj również w kościele parafialnym rozpoczynamy cykl katechez przedstawiających i wyjaśniających Prawdy naszej wiary. W każdą Niedzielę przed Mszą św. będą głoszone kilkuminutowe katechezy. Zachęcam i zapraszam do czynnego udziału w katechezach.
5. Jutro 2 maja Dzień Flagi – nie zapomnijmy wywiesić flagi narodowej na znak patriotyzmu i umiłowania naszej Ojczyzny.
6. We Wtorek 3 maja uroczystość NMP Królowej Polski i święto narodowe upamiętniające uchwalenie pierwszej w Europie a drugiej w świecie Konstytucji przez Sejm Czteroletni w 1791r. Msza św. w Lutkowie o 8.30, w Białej o 10.00, w Długiem o 11.30. i w Linówku o 13.00. W Starzycach w poniedziałek 2 maja o 17.00.
7. W środę 4 maja, liturgiczne wspomnienie św. Floriana, szczególnego patrona strażaków. Msza św. w intencji strażaków i ich rodzin o g. 17.00
8. W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych od godz. 11.00.
9. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające wszelkie zniewagi wyrządzane Matce Bożej – w kaplicy w Starzycach o g. 17.00.
10. W przyszłą Niedzielę Msze św. wg stałego porządku.
11. Jubilatom i solenizantom życzę zdrowia, Bożej opieki i wstawiennictwa świętych patronów.
12. Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie parafii.
13. Zapowiedzi przedślubne:
Karolina Izajko, Łukasz Wojtoniszak, zam Starzyce (2).

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.