Ogłoszenia duszpasterskie 01.08.2021r. XVIII Niedziela zwykła

1. Sierpień jest miesiącem abstynencji od napojów alkoholowych, zachęcam wszystkich parafian do podjęcia rezygnacji z używania napojów alkoholowych w konkretnych intencjach: O zatrzymanie pandemii Covid 19, O Boże błogosławieństwo dla rodzin i mieszkańców naszej parafii, O nawrócenie do Boga dla wszystkich wierzących, obojętnych religijnie i niewierzących oraz w swoich osobistych intencjach.
2. W najbliższy czwartek rozpoczynamy rekolekcje maryjne przygotowujące nas do uroczystości 30 lecia peregrynacji obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Rekolekcje będzie głosił Ojciec Bazyli z Zakonu Paulinów. Bardzo serdecznie proszę i zachęcam do licznego uczestnictwa w rekolekcjach.
3. W najbliższą Niedzielę 8 sierpnia Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Henryka Wejmana o godz. 14.00. Parafianie z miejscowości filialnych bardzo proszę, aby przybyli ze sztandarem kościoła. Po Mszy św. będzie piknik rodzinny. Do uczestnictwa zapraszam wszystkich parafian, także byłych mieszkańców i gości.
4. Bardzo proszę o posprzątanie i przygotowanie naszego kościoła do rekolekcji i niedzielnej uroczystości. W środę po 15.00. będzie można wstępnie posprzątać kościół, a dokładniejsze sprzątanie odbędzie się w sobotę przed południem. Zwracam się z wielką prośbą, aby do sprzątania kościoła i terenu koło kościoła przyszło więcej osób i w środę i w sobotę. Za życzliwość i zrozumienie serdecznie dziękuję.
5. Dzieci, które w tym roku były u pierwszej komunii św., proszę aby przybyły z rodzicami na spowiedź św. i krótkie spotkanie dotyczące niedzielnej uroczystości.
6. W tym miesiącu mija okres ubezpieczeniowy naszych kościołów. Nową składkę należy uiścić do 10 sierpnia. Na rok 2021/2022 wynosi ona 578zł tj. 116 zł na kościół.
7. Jubilatom i solenizantom życzę Bożego błogosławieństwa.
8. Bóg zapłać za ofiary składane potrzeby parafii. Ofiary składane w czasie rekolekcji będą przeznaczone na potrzeby Zakonu ojców Paulinów.
9. Zapowiedzi przedślubne: W najbliższym czasie sakrament małżeństwa pragną przyjąć: WOJCIECH MAJSAKOWSKI, kawaler, zam. Długie i ALEKSANDRA ŚLIWOWSKA, panna, zam. Długie.
RADOSŁAW RYTWIŃSKI, kawaler, zam. Biała i WIKTORIA KULIGOWSKA, panna, zam. Rzeplino.
10. SPOWIEDŹ ŚW. W PARAFII
PIĄTEK 06.08.
Starzyce 9.30, Linówko 11.00, Lutkowo 15.00, Biała 16.30, Długie 18.00.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.