OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 01.09.2019. XXII NIEDZIELA ZWYKŁA.

1. Dzisiaj w naszej parafii Niedziela adoracyjna. Modlimy się o pokój na świecie i w naszej Ojczyźnie.

2. Dzisiaj wspominamy 80 rocznicę rozpoczęcia tragicznej w dziejach II wojny światowej. Wspominamy tych wszystkich, którzy walczyli o wolność dla narodów napadniętych przez Niemcy i Rosję. Modlimy się za poległych w tamtym czasie. Modlimy się również o pokój na całym świecie, aby żaden naród już nigdy nie był przyczyną wojny. Jak wiele razy powtarzał św. Jan Paweł II ” Nigdy więcej wojny”.

3. Zakończyły się tegoroczne wakacje letnie, życzę uczniom, nauczycielom i rodzicom łaski Bożej i Darów Ducha świętego w podejmowaniu i spełnianiu obowiązków szkolno – wychowawczych. Nowy Rok szkolny rozpoczynamy uczestnictwem we Mszy św. i modlitwą o błogosławiony czas nauki i pracy.
– Chociwel – Msza św. o godz. 8.00. w kościele, a o 9.00. w szkole.
– Dobrzany – Msza św. o g. 8.00. w kościele, a o 9.00. w szkole.
– Ińsko – Msza św. o g. 9.00. w kościele, a o 10.00. w szkole.

4. W sobotę 14 września w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego we Włocławku odbędzie się ogólnopolskie wydarzenie duszpasterskie pt. ” Polska pod Krzyżem”. Nasza Archidiecezja, odpowiadając na tą inicjatywę organizuje w tym dniu wspólnotową modlitwę: „Szczecin u stóp Krzyża”. Duchowym wprowadzeniem w to wydarzenie będzie Nowenna do Krzyża Świętego” od 5 – 13.09. W piątek 13.09. zachęcamy do postu, który będziemy ofiarować w intencji ochrony rodzin w naszej Ojczyźnie. Nowenna będzie odprawiana we wszystkich kościołach naszej parafii. W czasie nowenny będzie adoracja Krzyża przed ołtarzem eucharystycznym przy zapalonej Paschalnej Świecy, nowennę będziemy ofiarować w intencji zachowania wiary w naszych rodzinach i w całej Polsce oraz w intencji przebłagania Boga za grzechy i zgorszenia w naszej Ojczyźnie. W sobotę 14.09. o godz. 14.00. niech zabrzmią wszystkie dzwony kościelne przez 3 minuty, wzywające nas do modlitwy o godz. 15.00. Koronką do Miłosierdzia Bożego, aby prosić Boga o ochronę polskich rodzin przed demoralizacją oraz o zachowanie Bożego planu rodziny jako sakramentalnego związku mężczezny i kobiety.

5. „W sobotę, 14 września, zapraszamy do Szczecina na Diecezjalną Drogę Krzyżową w intencji ochrony polskich rodzin i małżeństw jako sakramentalnego związku mężczyzny i kobiety. Droga Krzyżowa wyruszy z Katedry o godz. 19.30 i będzie zmierzać do Figury Św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach. Zapraszamy kapłanów, osoby życia konsekrowanego oraz wszystkich wiernych, członków wspólnot, ruchów, stowarzyszeń kościelnych i grup modlitewnych z krzyżami, świecami i relikwiami Krzyża Świętego.”
6. W pierwszym tygodniu września okazja do skorzystania ze spowiedzi św.
– Poniedziałek, Starzyce g. 17.00., po spowiedzi św. Msza św.
– Wtorek, Linówko g. 17.30., po spowiedzi św. Msza św.
– Środa, Długie g. 17.30., po spowiedzi św. Msza św.
– Czwartek, Lutkowo g. 17.00., po spowiedzi św. Msza św.
– Piątek, Długie g. 17.00., po spowiedzi św. Droga Krzyżowa i Msza św.
– Sobota, Biała g. 15.30., po spowiedzi św. Msza św. Dożynkowa.

7. W najbliższy piątek odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 10.30. Proszę zgłaszać chorych i starszych, którzy chcieliby skorzystać z sakramentów.

8. Jubilatom i solenizantom składam najserdeczniejsze życzenia. Dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

9. Spotkania przygotowujące młodzież i dorosłych do bierzmowania będą się odbywały w soboty we wrześniu i październiku. Najbliższe spotkanie 7.09. o godz. 12.00 w kościele parafialnym.

10. Dożynki gminne i parafialne odbędą się 14 września. Msza św. dziękczynna będzie odprawiona o godz. 15.00.

11. Za składane ofiary na potrzeby parafii składam serdeczne Bóg zapłać.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.