Ogłoszenia duszpasterskie 01.11.2020r. XXXI Niedziela zwykła.

1. Dzisiaj Uroczystość Wszystkich Świętych, Kościół wychwala Pana Boga za wszystkich świętych, oficjalne kanonizowanych, beatyfikowanych i ogłoszonych Sługami Bożymi oraz tych, którzy w cichości wiedli życie zgodne z Ewangelią. Msze św. w Białej o 9.00., w Lutkowie o 10.30.,
w Długiem o 12.00.
2. 2 listopada wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych. Cmentarze przypominają nam o przemijaniu i kruchości ludzkiego życia, ale jako chrześcijanie ufamy, że nasi bliscy zmarli i my sami dołączymy do grona świętych i błogosławionych. Bliskość uroczystości Wszystkich Świętych i wspomnienie Wiernych zmarłych nie jest przypadkowa. Stanowimy bowiem jeden Kościół: my żyjący jesteśmy jeszcze kościołem pielgrzymującym do Domu Ojca i walczącym z grzechem; Święci są kościołem tryumfującym, a zmarli przebywający w czyśćcu są Kościołem oczyszczającym się. Im ofiarujemy naszą modlitwę, aby jak najszybciej mogli przebywać w bliskości Boga Trójjedynego. Msze św. i nabożeństwa wypominkowe w kościołach naszej parafii będą odprawione: w Starzycach o 9.00. Msza św. i wypominki; w Linówku o 10.30. Msza św. i wypominki; w Lutkowie o 12.00. Nabożeństwo wypominkowe; w Białej o 16.00. Msza św. i wypominki; w Długiem o 17.30. Nabożeństwo wypominkowe.
3. Ojciec Święty Franciszek ze względu na panującą pandemię udzielił prawa zyskania odpustu zupełnego i ofiarowania go za zmarłych, przez cały listopad w osiem przez siebie wybranych dniach. Należy spełnić następujące warunki: pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy w intencji zmarłych oraz być w stanie łaski uświęcającej, nie mieć przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć komunię świętą, odmówić modlitwy w intencjach Ojca Świętego.
4. W środę 4 listopada zapraszam na popołudniową modlitwę przebłagalną za akty profanacji świątyń i naruszania świętości liturgii. O godz. 16.00. Koronka do Bożego Miłosierdzia, potem Msza św. i nabożeństwo wypominkowe. Od 17.00. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja przebłagalna do 21.00. W czasie adoracji Droga Krzyżowa, 4 części Różańca, adoracja indywidualna, Apel Jasnogórski.
5. Z powodu niemożności wejścia na cmentarz, można zapalone lampki i znicze w modlitewnym skupieniu postawić przy krzyżu misyjnym i figurze Matki Bożej na placu przed kościołem i ewentualnie na murze wokół cmentarza.
6. W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych od godz. 11.00.
7. W pierwszą sobotę miesiąca Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP i Msza św. o godz. 16.00.
8. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.
9. Proszę zachowywać sanitarne zalecenia, dbać o zdrowie swoje, swoich bliskich i naszych bliźnich. Módlmy się o zahamowanie śmiercionośnej pandemii. Niech Bóg nam błogosławi.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.