Ogłoszenia duszpasterskie 02.02. Święto Ofiarowania Pańskiego.

W dzisiejszą Niedzielę 2 lutego przypada liturgiczne święto Ofiarowania Pana Jezusa w świątyni. W naszej polskiej tradycji nazywamy ten dzień świętrm Matki Bożej Gromnicznej. W kościele od początku czczono pamiątkę przyniesienia Dzieciątka Jezus przez Maryję i Józefa do świątyni jerozolimskiej. Dzień ten nazywano również świętem Symeona. Od X wieku upowszechnił się zwyczaj błogosławienia w tym dniu świec. Święto Ofiarowania Pańskiego ukazuje nam Chrystusa – Światłość świata. Przyniesiona przez nas świeca ma przypominać, że Chrystus nieustannie oświeca drogi naszego życia.

1. W środę we wspomnienie św. Agaty tradycyjnie błogosławi się chleb. Uroczyste błogosławieństwo chleba w czasie Mszy św. o godz. 14.00.

2. W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 11.00.

3. W tym tygodniu wizyta duszpasterska w Długiem w poniedziałek, wtorek i środę. Kolędę rozpoczynamy uczestnictwem we Mszy św. o godz. 14.00.

poniedziałek (od kościoła w kier do Lutkowa).
wtorek (od bloku 63 w kier na Płątkowo).
środa (od 35 do 55).

4. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

5. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.