Ogłoszenia duszpasterskie 02.04.2023r. Niedziela Męki Pańskiej.

1. Niedziela Męki Pańskiej rozpoczyna w liturgi kościoła – Wielki Tydzień, a wnim święte Triduum Paschalne. Będziemy świętowali wielkie dzieło zbawienia człowieka, którego dokonał Jezus Chrystus.
2. Dzisiaj 2 kwietnia przypada18 rocznica odejścia do Domu Ojca naszego Ojca świętego Jana Pawła II, zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy w kościele parafialnym, którą rozpoczniemy o godz. 20.30. Przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i Litanię do św. Jana Pawła II, o 21.00. zaśpiewamy Apel Jasnogórski i odmówimy Różaniec – tajemnice światła z rozważaniami św. Jana Pawła II, o 21.37. w godzinie śmierci Papieża zaśpiewamy Barkę. Niech nasza wspólna modlitwa popłynie do Boga za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.
3. W Wielki Poniedziałek, spowiedź św. w kościele w Chociwlu od godz. 17.00.
4. W Wielki Czwartek rozpoczynamy Triduum Paschalne. Rano odprawia się Mszę św. Krzyżma w Katedrze w czasie, której Biskup błogosławi i poświęca oleje święte do sprawowania sakramentów w ciągu roku. Kapłani odnawiają przyżeczenia kapłańskie. Po południu sprawuje się Mszę św. Wieczerzy Pańskiej na pamiątkę Ostatniej Wieczerzy Jezusa z Apostołami. Po Komunii św. Przenosi się Najświętszy Sakrament od Ołtarza adoracji tj. Ciemnicy. Adoracja do g. 23.00. Triduum Paschalne rozpoczynamy znakiem Krzyża, a błogosławieństwo znakiem Krzyża otrzymamy po Wigilii Paschalnej.
5. Wielki Piątek to dzień Męki Pańskiej. Adoracja Jezusa w Ciemnicy od g. 9.00. W godzinach popołudniowych sprawuje się Liturgię Męki Pańskiej, z uroczystym czytaniem Męki Pańskiej wg św. Jana, szczególnej modlitwy powszechnej. Adoracja Krzyża, wspólna Komunia św., wystawienie Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Adoracja do g. 23.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły, bardzo proszę przestrzegać postu, uczyć tego dzieci i młodzież oraz ofiarować ten post w określonej przez siebie intencji.
6. Spowiedź św. w Wielki Czwartek i w Wielki Piątek po 22.00.
7. Od Wielkiego Piątku do soboty po Wielkanocy będzie trwała Nowenna do Bożego Miłosierdzia.
8. W Wielką Sobotę adoracja Jezusa w grobie od g. 9.00. Przed południem poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny. W godzinach wieczornych tradycyjnie rozpoczniemy sprawowanie Wigilii Paschalnej od poświęcenia ognia i uroczystego śpiewu Orędzia Paschalnego, czytania biblijne opowiedzą nam historię Zbawienia, pobłogosławimy wodę i odnowimy przyrzeczenia chrzcielne, zabrzmi uroczyste Alleluja, przyjmiemy Komunię świętą wielkanocną i na zakończenie Boże błogosławieństwo znakiem Krzyża.
9. W Niedzielę będziemy świętować Zmartwychwstanie Pańskie.
10. Plan modlitw i liturgii w Triduum Paschalnym jest wywieszony w gablocie przed kościołem i zamieszczony na sronie internetowej parafii. (parafia-dlugie.pl).
11. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafialne.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.