Ogłoszenia duszpasterskie 02.09.2018r. XXII Niedziela Roku.

1. Rozpoczął się miesiąc wrzesień, a z nim nowy rok szkolny i katechetyczny. Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolno – katechetycznego winno rozpocząć się od modlitwy o Boże błogosławieństwo dla uczniów, rodziców i nauczycieli i w czasie Mszy św. Jutro w poniedziałek 3.09. w Chociwlu w kościele Msza św. o godz. 8.00. a w szkole uroczyste rozpoczęcie o godz. 9.00.; w Ińsku w kościele o godz. 9.00., a w szkole o godz. 10.00.; w Dobrzanach w kościele o godz. ….., a w szkole o godz. …..
2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną po wakacyjnej przerwie w piątek 7.09. od godz. 10.00. Proszę zgłaszać chorych i starszych, którzy chcieliby skorzystać z sakramentów.
3. Po wakacyjnej przerwie wracamy do odprawiania Mszy św. na filiach w dni powszednie:
– Starzyce – poniedziałek godz. 17.00.
– Linówko – wtorek godz. 17.00.
– Długie – środa godz. 18.00.
– Lutkowo – czwartek godz. 17.00.
– Biała – piątek godz. 17.00.
– Długie – sobota godz. 9.00.
4. Spowiedź św. w pierwszym tygodniu września, szczególnie dla dzieci szkolnych, młodzieży i dorosłych – pół godziny przed Mszą św. odprawianą w dni powszednie. Spowiedź św. i komunia św. w kościele parafialnym w piątek o godz. 18.00.
5. Od najbliższego wtorku (4.09.) rozpoczniemy w naszym kościele parafialnym nabożeństwa ku czci św. Anny – naszej patronki połączone z udzieleniem Komunii św. W naszej modlitwie będziemy polecać wszystkich mieszkańców naszej parafii, rodziny, dzieci, młodzież, przygotowujących się do małżeństwa, rodziny w których brak miłości, jedności i pokoju, chorych, starszych i samotnych. Do tej modlitwy zachęcam wszystkich mieszkańców z naszej miejscowości i Płątkowa, a także z miejscowości filialnych.
6. W środy będziemy odprawiać Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
7. W sobotę 8.09. obchodzimy święto Narodzenia NMP (Matki Boskiej Siewnej). Prastarym zwyczajem rolnicy w tym dniu przynoszą do błogosławieństwa ziarno na tegoroczny zasiew. W tym dniu zapraszam rolników i wszystkich parafian na dożynki do Białej. W czasie Mszy św. o godz. 16.00. złożymy Bogu dziękczynienie za tegoroczny plon i poświęcimy ziarno na zasiew.
8. Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie parafii.
9. W poniedziałek 27.08. zostało naprawione nasze kościelne nagłośnienie. Został wymieniony kabel z wtyczkami, wyczyszczony i polutowany od nowa wzmacniacz, wymienione niektóre części wzmacniacza, zakupiony nowy mikrofon. Koszt tej naprawy to 600zł. Pani Sołtys przekazała mi na ten cel 300zł z pieniędzy zarobionych na dożynkach. Serdecznie za to dziękuję.
10. Bardzo proszę, aby wszystkie dzieci i młodzież, a w szczególności przygotowujący się do przyjęcia Sakramentów zaczęli uczestniczyć systematycznie w Niedzielnej Mszy świętej. Rodziców dzieci i młodzieży proszę, aby zadbali również o duchowe wychowanie swoich dzieci przez modlitwę i uczestniczenie we Mszy św.
11. Moi drodzy chcę podziękować wszystkim, którzy w każdą sobotę sprzątają nasz kościół. Dziękuję za ten wysiłek i trud. Proszę, aby to zobowiązanie trwało przez następne lata. Chociaż nie wyrażam wdzięczności co tydzień, jednak bądźcie pewni, że jestem Wam bardzo wdzięczny za troskę o czystość naszej Świątyni.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.