Ogłoszenia duszpasterskie 02.12.2018r. Pierwsza Niedziela Adwentu

Adwent – czas osobistego i wspólnotowego przygotowania na przyjście Pana. W tym roku będzie przeżywany pod hasłem: „W mocy Bożego Ducha”. Zasadniczym celem naszego adwentu będzie pogłębienie misji ochrzczonych i bierzmowanych w kościele i w świecie. Pamiętajmy, że adwent ma charakter pokutny.

1. W okresie adwentu w dni powszednie będą odprawiane Msze św. Roraty – ku czci Matki Bożej – wg tygodniowego sprawowania Mszy św. Na roraty zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych.

2. Roraty dla dzieci i młodzieży w każdą sobotę o godz. 10.00. Po Mszy św. katecheza parafialna dla kandydatów do bierzmowania.

3. W przyszłą Niedzielę na Mszach świętych będzie poświęcenie opłatków wigilijnych – będzie je można nabywać na wigilijną wieczerzę.

4. Do nabycia będą również katolickie kalendarze ścienne w cenie 5zł.

5. W ubiegłą Niedzielę odbył się w Lutkowie odpust ku czci Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – bardzo serdecznie dziękuję za uczestnictwo i wspólną modlitwę, bardzo dziękuję grupie Pań za przygotowanie poczęstunku na świetlicy po odpuście, dziękuję ministrantom za przybycie oraz Parafianom z Lutkowa i z innych miejscowości naszej parafii.

6. Jubilatom i solenizantom adwentowego tygodnia życzę wielu Bożych darów i opieki Matki Bożej.

7. Za ofiary składane na tacę z przeznaczeniem na utrzymanie parafii serdecznie dziękuję.

8. Nabożeństwa do św. Anny nie będą odprawiane w okresie adwentu, Bożego Narodzenia i kolędy.

Komunikat Kurii Metropolitalnej: Zapraszamy wszystkich wiernych do udziału w wyjątkowym, charytatywnym koncercie kolęd z różnych stron świata pt.: Betlejem w Szczecinie, który odbędzie się 6 stycznia 2019r o godz. 18.00. w hali widowiskowo-sportowej Netto Arena w Szczecinie. Wystąpią wyjątkowi wokaliści i instrumentaliści z Polski i ze świata. Bilety w różnych strefach areny dostępne w cenie: 50, 60 i 80 zł do nabycia w parafiach i Kurii Metropolitalnej.
Zorganizowanie w/w koncertu można wspomóc przez nabycie cegiełki w cenie 20 albo 50 zł. Szczegółowe informacje dotyczące zakupu biletów zostaną przekazane w najbliższym czasie.