Ogłoszenia duszpasterskie 03.03.2019r. VIII Niedziela zwykła.

 1. Od dzisiaj do soboty, będziemy obchodzić 52 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Hasło tego tygodnia brzmi: „Młodzi trzeźwi i wolni”, w sposób szczególny mamy spojrzeć my dorośli na młodzież, aby ochronić ich przed zgubnym nałogiem pijaństwa, nikotyny, narkotyków, dopalaczy i innych demoralizujących czynników.

 2. Dzisiaj w Starzycach uroczystość odpustowa ku czci Patrona Kapilicy św. Kazimierza Królewicza. Suma odpustowa o godz. 16.00. Po Mszy świętej przejdziemy do świetlicy wiejskiej na słodki poczęstunek. Bardzo serdecznie zapraszam do wspólnego przeżywania odpustu. 
 3. W tym tygodniu rozpoczynamy nowy okres liturgiczny Wielki Post. W Środę Popielcową przyjmiemy na nasze głowy szczyptę popiołu na znak wkroczenia w czas pokuty i nawrócenia do Boga. W środę popielcową przypominam obowiązuje post ścisły. W piątki wielkiego postu zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W całym okresie wielkiego postu powstrzymujemy się od udziału w zabawach i nie spożywamy alkoholu.

 4. Porządek nabożeństw w środę popielcową:

  14.00. Starzyce, Droga Krzyżowa, obrzęd posypania głów popiołem i komunia św.

  15.00. Lutkowo, Droga Krzyżowa, obrzęd posypania głów popiołem i komunia św.

  16.00. Biała, Msza św. i obrzęd posypania głów popiołem.

  17.00. Linówko, Droga Krzyżowa, obrzęd posypania głów popiołem i komunia św.

  18.00. Długie, Msza św. i obrzęd posypania głów popiołem.

 5. W okresie Wielkiego Postu odprawiamy wymowne i piękne nabożeństwa: w Niedzielę – Gorzkie Żale, w piątki – Drogę Krzyżową. Do udziału w nabożeństwach zachęcam i zapraszam dorosłych, młodzież i dzieci.

 6. W piątek Droga Krzyżowa:

  16.00. Biała, Droga Krzyżowa i Komunia św.

  17.15. Długie, Msza św. i Droga Krzyżowa.

 7. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia jak również wszystkim Kobietom z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet, życzę Bożego błogosłewieństwa, opieki Matki Najświętszej i orędownictwa świętych Patronów.

 8. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i ofiary na AWSD w Szczecinie – w ubiegłą niedzielę złożono na seminarium 190zł.

 9. Zapowiedzi przedślubne (2)

  Łonyszyn Ariel, kawaler, zam. Długie

  Wiśniewska Iwona, panna, zam. Długie

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.