OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 03.04.2022r. V Niedziela Wielkiego Postu

1. Droga Krzyżowa:
Starzyce – poniedziałek g. 17.00.
Linówko – indywidualnie,
Biała – piątek g. 15.30,
Lutkowo – czwartek g. 16.30.

2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. o godz. 10.00.

3. W piątek w Długiem Droga Krzyżowa od przydrożnego Krzyża, dalej wokół cmentarza i zakończenie w Kościele. Po Drodze Krzyżowej Msza św.

4. Przyszła Niedziela to Niedziela Męki Pańskiej, potocznie zwana palmową. Do kościoła przynosimy do poświęcenia palmy zrobione z żywych gałązek. Ewangelia mówi, że ludzie witając Jezusa wjeżdżającego na osiołku do Jerozolimy słali swe płaszcze i rzucali oliwne gałązki. Po kilku dniach ci sami ludzie krzyczeli Ukrzyżuj. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień.

5. W Niedzielę Palmową zgromadzimy się przy bramie wejściowej na teren kościoła, odbędzie się obrzęd poświęcenia palm i uroczysta procesja do kościoła.

6. Parafianom i Parafiankom obchodzącym urodziny, imieniny i okolicznościowe jubileusze składam najserdeczniejsze życzenia.

7. Bóg zapłać za składane ofiary na utrzymanie parafii.

KANDYDACI DO BIERZMOWANIA

8. Kandydatów do Bierzmowania zapraszam i zobowiązuje do wzięcia udziału w Drodze Krzyżowej w piątek 8.04. o godz. 17.00. w Długiem. Nie będzie spotkania formacyjnego w sobotę 9.04.

9. W Niedzielę Palmową kandydaci do Bierzmowania uczestniczą we Mszy św. w kościele parafialnym o godz. 11.30.