Ogłoszenia duszpasterskie 03.05.2020r. IV Niedziela wielkanocna.

1. Dzisiaj w Niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczynamy w kościele Tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. W tym tygodniu będziemy się modlić o dar powołania do służby Bogu i ludziom w kapłaństwie, o świętość życia dla powołanych do życia kapłańskiego i zakonnego, o odpowiednią formację w seminariach duchownych, o życie wieczne dla zmarłych kapłanów i osób konsekrowanych.

2. Msza św. w kościołach naszej parafii: poniedziałek g. 17.00. – Starzyce; wtorek g. 17.00. – Linówko; środa g. 18.00. – Długie; czwartek g. 17.00 – Lutkowo; piątek g. 17.00. – Biała; sobota g. 18.00. – Długie.

3. Nabożeństwo majowe w kościele parafialnym w dni powszednie o g. 18.30. w kościołach filialnych po Mszy św. W niedzielę przed lub po Mszy św. Zachęcam również do odmawiania litanii do Matki Bożej indywidualnie.

4. W poniedziałek wspominamy w liturgii św. Floriana, męczennika – patrona strażaków. Msza św. w intencji strażaków i ich rodzin o godz. 18.30.

5. W środę święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Msza św. o 18.00.

6. W piątek uroczystość św. Stanisława Bp m. Głównego Patrona Polski. Msza św. w Białej o g. 17.00.

7. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia składam życzenia zdrowia i opieki Matki Bożej.

8. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę oraz za wszelkie przejawy życzliwości. Do kościoła parafialnego zakupiłem nagłośnienie przenośne wysokiej klasy. Bardzo proszę o dobrowolne ofiary na ten cel. Ofiary można składać na tacę w kopertach, które są na stole przy wyjściu z kościoła lub wpłacać na konto parafialne. Nr konta jest wydrukowany na kopertach lub można znaleźć na stronie internetowej parafii.

9. Przy wyjściu z kościoła można zakupić świece wielkanocne, które zostały nie sprzedane. Świece można zapalić np na grobach lub przy krzyżu przydrożnym. W tym roku nie ma możliwości zwrotu nie sprzedanych świec. Zostało 22 szt, 10 małych i 12 dużych. Cena małe 4zł, duże 12zł.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.