OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 03.06.2018r. IX NIEDZIELA ROKU

1. Rozpoczął się miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa będą odprawiane w kościołach po Mszy św. Wg planu tygodniowego w inne dni proszę odmawiać litanię indywidualnie w kościele lub w domu.
2. Dzisiaj obchodzimy Święto Dziękczynienia za niepodległość. Jako wotum wdzięczności wznosi się Świątynia Opatrzności Bożej. Dzisiaj po Mszy św. będą zbierane do puszki ofiary na ten cel.
3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00 po nowennie Msza św i nabożeństwo czerwcowe.
4. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Przynosimy do poświęcenia wianki splecione z pierwszych kwiatów i ziół leczniczych i prosimy Boga, aby swoją wszechmocną opieką otaczał pola, łąki i lasy i strzegł ich przed zatruciem i zniszczeniem.
5. W piątek uroczystość NSPJ. Msza św. w Białej i Długiem.
6. W sobotę wspomnienie w liturgii Niepokalanego Serca Maryi.
7. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia składam serdeczne życzenia.
8. W minony czwartek obchodziliśmy uroczystość Bożego Ciała, serdecznie dziękuję parafianom za modlitwę i obecność na mszy św. i procesji euczarystycznej. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w budowę ołtarzy. Dziękuję strażakom, którzy pilnowali bezpieczeństwa na trasie procesji.
9. Wczoraj był w naszej parafii diecezjalny konserwator zabytków i zezwolił na rozpoczęcie prac remontowych, które będą przebiegać zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków.
10. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.