Ogłoszenia duszpasterskie 04.12.2022r. II Niedziela Adwentu.

1. W okresie adwentowym zachęcam do uczestnictwa w Roratach. Odprawiane są w kościołach naszej parafii w dni powszednie o g. 16.00.

2. Poświęcone dzisiaj opłatki można nabywać po Mszy św. w zakrystii lub w tygodniu na plebanii.

3. Po Mszy św. można również nabywać świece Caritas w ramach akcji: „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Zachęcam i proszę, aby w każdym domu zapłonęła ta świeca jako znak naszej solidarności i chrześcijańskiej miłości bliźniego. Świece są w cenie: małe 9zł, duże z aplikacją 25zł i kula 22zł. Za dobroć serca i ofiarność niech Bóg wszystkim błogosławi.

4. Fundacja Małych Stópek tradycyjnie organizuje akcję: Paczuszka dla Maluszka”, znana akcja w naszej parafii. W zeszłym roku przygotowano w naszej parafii 40 paczek z artykułami do codziennej higieny dla dzieci. Tradycyjne papierowe bąbki można wziąć ze stolika przy wyjściu z kościoła. Przygotowane paczki można przynosić na plebanię do niedzieli 18.XII.

5. W czwartek 8.XII uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msza św. w Lutkowie o g. 16.00.

6. W przyszłą Niedzielę zostaną poświęcone medaliki dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii św. w kościele parafialnym na Mszy św. o g. 11.30.

7. W najbliższą sobotę 10.XII wyruszamy autokarem pielgrzymkowym na Jarmark Bożonarodzeniowy do Wrocławia. Wyjazd o g. 7.00. z Długiego,

8. Jubilatom i solenizantom adwentowego tygodnia życzę wielu łask Bożych i opieki świętych Patronów.

9. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.