Ogłoszenia duszpasterskie 05.01.2020r. II Niedziela po Bożym Narodzeniu.

1. Jutro 6 stycznia – Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli), Msze św. wg planu niedzielnego. W czasie Mszy św. święcimy wodę, kredę i kadzidło. Kredą kreślimy na drzwiach domów pierwsze litery imion trzech króli. Pragniemy przez to wyrazić chęć szukania Chrystusa w naszym życiu, jak to kiedyś czynili mędrcy ze wschodu. Oznaczenie naszych drzwi posiada rangę świadectwa wiary wobec naszych bliźnich.

2. Wodę święconą będzie można nabrać z przed ołtarza po koncercie kolęd. Kadzidło i kredę przygotowała w tym roku Fundacja Małych Stópek troszcząca się o dzieci nienarodzone zagrożone aborcją, a także dziećmi wychowywanymi przez samotne matki nie mające środków do życia. Składane ofiary są przeznaczone na pomoc dla podopiecznych fundacji.

3. W tym tygodniu kolędę będziemy rozpoczynać Mszą św. w kościele o godz. 14.00., a w soboty o godz. 12.00. na którą zapraszam szczególnie tych parafian u których w danym dniu będzie wizyta kapłana. Zwracam się z prośbą, aby na kolędzie byli obecni wszyscy członkowie rodziny zarówno dorośli jak i dzieci i młodzież. W czasie kolędy będę zostawiał koperty z prośbą o ofiarę na utrzymanie AWSD w Szczecinie. Wiodącymi tematami tegorocznej kolędy będzie przeżywanie i uczestnictwo w niedzielnej Mszy św, korzystanie z sakramentu pokuty i pojednania oraz troska parafian o sprzątanie kościoła.

4. Kolęda:
Wtorek: Biała (od 68 – w stronę na Dobrzany)
Środa: Linówko (od strony cmentarza do Krzyża)
Czwartek: Linówko (od sklepu w stronę Ińska)
Piątek: Powalice, Linówko: (domy na przeciw i wokół kościoła).
Sobota: Mosina od godz. 11.00. i Plątkowo od godz. 15.00.

5. W przyszłą Niedzielę 12.01. Msza św. w Białej o godz. 13.00. w czasie, której będzie poświęcona przez Księdza Biskupa Henryka Wejmana odrestaurowana chrzcielnica. Na uroczystość do kościoła w Białej zapraszam wszystkich parafian.

6. W Niedzielę 12.01. Msza św. w Starzycach będzie odprawiona o godz. 17.00.

7. Jubilatom i solenizantom skaładam najserdeczniejsze życzenia dobrego zdrowia i błogosławieństwa od nowonarodzonego Jezusa.

8. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę z przeznaczeniem na utrzymanie parafii.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.