Ogłoszenia duszpasterskie 05.02.2023r. V Niedziela zwykła.

1. Msza św. w tym tygodniu w kościele parafialnym w środę i sobotę o godz. 11.00 i 16.00. w kaplicy; w czwartek w Lutkowie o godz. 16.00.

2. W sobotę 11 lutego wspominamy w liturgii Matkę Bożą z Lourdes, jest to również XXXI Światowy Dzień Chorego. Msza św. W intencji osób chorych, starszych i ich opiekunów zostanie odprawiona o godz. 11.00. w kościele parafialnym. Zapraszam wszystkich chorych i starszych z całej parafii. Bardzo proszę, aby opiekunowie, domownicy umożliwili uczestnictwo w nabożeństwie i dowieźli chorych i starszych do kościoła w Długiem. Podczas Mszy św. będzie można przyjąć Sakrament Namaszczenia Chorych, mogą to uczynić osoby chore, starsze a także osoby odczuwające jakiekolwiek dolegliwości i osoby, które mają przewidziane operacje i badania w szpitalach. Jeszcze raz bardzo serdecznie zapraszam. Pół godziny przed Mszą św. tj. Od 10.30. i w czasie Mszy św. Będzie możliwość skarzystania ze spowiedzi św., aby w stanie łaski uświęcającej przyjąć sakrament namaszczenia chorych i Komunię świętą.

3. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

4. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary składane na potrzeby parafialne. W zeszłą niedzielę składaliśmy dobrowolne ofiary na pomoc dla chorego prawie 2 letniego Krzysia z Ińska, który walczy ze złośliwym nowotworem. Na leczenie za granicą potrzeba ponad 2 miliony złotych. W internecie trwają różne akcje, aby jak najszybciej zdobyć wymaganą ilość pieniędzy. My złożyliśmy do puszki 1800zł, tj. 1485 zł w tym 200 koron norweskich i 315 zł za świece gromnice. Bóg zapłać za dar serca. (kopia przelewu bankowego jest zamieszczona w gablocie).