Ogłoszenia duszpasterskie 05.06.2022r. Niedziela Zesłania Ducha Świętego.

1. Nabożeństwa ku czci NSPJ w naszej parafii wg ustalonego planu.
2. W poniedziałek 6.06. uroczystość NMP Matki Kościoła. Głównej Patronki naszej Archidiecezji. Msza św. w Starzycach o g. 17.00.
3. W środę 8.06. wspomnienie św. Jadwigi Królowej. Msza św. w Długiem o g. 17.00. oraz Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
4. W czwartek 9.06. święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msza św. w Lutkowie o g. 17.00.
5. W sobotę 11.06. wspomnienie św. Barnaby Ap. w tym dniu obchodzimy 35 rocznicę wizyty apostolskiej Ojca Świętego Jana Pawła II w Szczecinie. Msza św. o godz. 17.00.
6. W sobotę o godz. 12.00. spowiedź św. dla dzieci obchodzących rocznicę Pierwszej Komunii św. Zapraszam uczniów z klasy IV, V i VI.
7. W najbliższą Niedzielę uroczystość Przenajświętszej Trójcy.
8. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia składam życzenia zdrowia i Bożej opieki.
9. Rolnikom, ogrodnikom i działkowcom życzę odpowiedniej pogody i Bożego błogosławieństwa w pracy.
10. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.
11. 16 czerwca będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (potocznie Boże Ciało). Odbędą się tradycyjne procesje eucharystyczne. Bardzo proszę przygotować ołtarze, dziewczynki i dzieci komunijne niech sypią kwiatki na trasie procesji. Dorośli niech niosą sztandary, feretrony, różaniec. 2 panów niech prowadzi księdza. Ministranci niech niosą i dzwonią dzwonkami, tam gdzie nie ma ministrantów niech ich miejsce zajmie starsza młodzież. Jako ludzie wierzący ogłosimy w całej naszej parafii, że Jezus idzie odwiedzić nasze zagrody. Okna naszych domów, wszystkich domów niech będą przystrojone eucharystycznymi emblematami, obrazami świętych postaci. Przez taki gest stańmy się apostołami wiary wobec nas samych, swoich rodzin i wszystkich mieszkańców naszej parafii. Niech to wszystko będzie uczynione w mocy Ducha Świętego. (Plan Mszy św. i procesji w gablocie i na stronie internetowej parafii).

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.