Ogłoszenia duszpasterskie 05.08.2018r. XVIII Niedziela Roku.

1. Msza św. w tym tygodniu w kościele parafialnym w poniedziałek, środę i sobotę. W Niedzielę wg planu.

2. Jutro w poniedziałek – święto Przemienienia Pańskiego. Msza św. o godz. 18.00.

3. Rozpoczęliśmy sierpień – miesiąc abstynencji. KEP zachęca wiernych do podjęcia 100 dni abstynencji od 4.08 do 11.11.2018 z ok 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę to wyrzeczenie ofiarujmy w intencji naszej Ojczyzny wypraszając Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Królowej Polski.

4. Rolnicy w naszej parafii kończą powoli żniwa. Czas na organizowanie corocznych dożynek, bardzo serdecznie zapraszam na Mszę św. Dziękczynną za tegoroczne plony w sobotę 18 sierpnia o godz. 16.00.

5. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

6. Bardzo proszę rodziców uczniów z klasy II, III, VI, VII, VIII SP i III gimn. aby do końca sierpnia zgłosili swoje dzieci na katechezy parafialne przygotowujące uczniów do przyjęcia sakramentów: Pokuty i pojednania, Eucharystii i Bierzmowania.

7. 15 sierpnia mija termin opłacenia składki na ubezpieczenie Kościołów
i kaplicy. W tym roku stawka wzrosła z 530zł do 546zł czyli dzieląc na cztery kościoły i kaplicę wynosi po 109,20. Bardzo proszę o zebranie tej kwoty na ubezpieczenie.

8. W przyszłą Niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone 1/2 na KUL i 1/2 na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego.

9. Trwają zapisy na pielgrzymkę w dniach 27-29 września br. Koszt pielgrzymki 420zł. Jest jeszcze 16 wolnych miejsc.

10. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. Na remont kościoła złożono 1870zł. Bardzo dziękuję za składane ofiary.