Ogłoszenia duszpasterskie 05.12.2021r. Adwent. II Niedziela.

1. W dni powszednie w kościołach naszej parafii będą odprawiane Roraty. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.

2. W środę liturgiczna Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W kościele parafialnym Msza św. i poświęcenie medalików dzieciom przygotowującym się do pierwszej Komunii św. o godz. 16.30. Zachęcam, aby dzieci zabrały ze sobą świecące lampiony. Na Mszę św. roratnią zapraszam również młodzież i dorosłych.

3. W najbliższą sobotę 11.12. o godz. 16.00. zapraszam na Mszę św. którą odprawię w swojej intencji z okazji imienin. Do wspólnej modlitwy zapraszam i o modlitwę proszę.

4. Po Mszy św. można nabywać poświęcone wigilijne opłatki i świece Caritas: „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Ceny świec: mała 6zł, duża 20zł, kula 18zł.

5. Jubilatom i solenizantom drugiego adwentowego tygodnia życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

6. Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie parafii.

7. Odwiedziny chorych i starszych z posługą sakramentalną będą w piątek 17grudnia od godz. 11.00. Proszę zgłaszać telefonicznie chorych i starszych nowych i okazjonalnie odwiedzanych.

8. Normy sanitarne dotyczące działalności kościołów zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 29 listopada 2021r. W związku z wystąpieniem stanu epidemii. W budynkach i innych obiektach kultu religijnego może znajdować się przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5m, nie więcej niż 50% obłożenia budynku, oprócz osób sprawujących kult religijny lub osób zatrudnionych przez zakład lub dom pogrzebowy w przypadku pogrzebu, nie wlicza się osób zaszczepionych przeciwko COVID-19.
Uczestnicy realizują nakaz zakrywania ust i nosa z wyłączeniem osób sprawujących kult religijny.
Na zewnątrz uczestnicy przebywają w odległości nie mniejszej niż 1,5m od siebie.