Ogłoszenia duszpasterskie 06.01.2019r. Uroczystość Objawienia Pańskiego.

 1. Dzisiaj Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana w tradycji „Trzech Króli”. W czasie Mszy św. święcimy, wodę, kadzidło i kredę, którą zgodnie z dawnym polskim zwyczajem, kreślimy na drzwiach domów i mieszkań pierwsze litery imion trzech mędrców ze wschodu. Pragniemy przez to wyrazić, że jak kiedyś oni, tak i my teraz również chcemy szukać Chrystusa i cieszyć się z Jego znalezienia w naszym życiu. Oznaczenie naszych drzwi posiada rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr.

 2. Wodę święconą będzie można nabrać w przedsionku kościoła po koncercie kolęd. Kadzidło i kredę przygotowała w tym roku fundacja małych stópek troszcząca się o dzieci nienarodzone zagrożone aborcją, a także dziećmi wychowywanymi przez samotne matki. Składane ofiary są preznaczone na ten właśnie cel.

 3. Dzisiaj w kościele parafialnym po Mszy św. o godz. 13.00. koncert kolęd w wykonaniu chóru „Credo” z Ińska.

 4. W tym tygodniu kolęda w Starzycach, Lutkowie i Mosinie. Rozpoczynamy kolędę Mszą św. na którą zapraszam parafian, u których będzie w danym dniu wizyta duszpasterska. Uczniowie szkół przygotowują zeszyty do religii. W czasie kolędy, będę zostawiał koperty z prośbą o ofiary na utrzymanie i funkcjonowanie seminarium duchownego.

 5. Plan kolędy:

  Poniedziałek, Starzyce, Msza św. o 14.00, kolęda: al. Kasztanowa od bloków do skrzyżowania i budynek za sklepem.

  Wtorek, Starzyce, Msza św. o 14.00, kolęda: budynki przy kaplicy i dalej w stronę Chociwla.

  Środa, Starzyce, Msza św. o 14.00, kolęda: nowe bloki

  Czwartek, Lutkowo, Msza św. o 14.00, kolęda: od kościoła w stronę Długiego.

  Piątek, Lutkowo, Msza św. o 14.00, kolda: od kościoła w stronę Starzyc.

  Sobota, Lutkowo, Msza św. o 12.00, kolęda: Mosino, Lutkowo od cmentarza w stronę kościoła.

 6. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki NMP.

 7. Bóg zapłać za składane ofiary na tacę.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.