Ogłoszenia duszpasterskie 06.03.2022r Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu

1. Kończymy dzisiaj nasze rekolekcje wielkopostne, bardzo serdecznie dziękuję Ojcu Bazylemu za podjęty trud głoszenia Prawdy Bożej, służenie w konfesjonale i odwiedziny chorych w naszej Parafii. Dziękuję wszystkim Parafianom, którzy korzystali z tego czasu łaski.

2. We wtorek 8 marca Dzień Kobiet. Wszystkim Kobietom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Życzliwości i szacunku na codzień.

3. W środę będzie dzień modlitwy w intencji pokoju na Ukrainie w Europie i w innych zakątkach świata. W intencji ofiar wojny na Ukrainie i powstrzymanie zbrodniarzy odpowiedzialnych za wojnę.
O 12.00. proszę odmówić indywidualnie cały różaniec w w/w intencjach.
O 17.00. Koronka do Bożego Miłosierdzia, Msza św. i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w w/w intencjach w kościele parafialnym.
Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do 21.00.
O 20.30. wspólny różaniec w kościele zakończony śpiewem Suplikacji. O 21.00. Apel Jasnogórski. Bardzo proszę o wpisanie się na adorację w poszczególnych godzinach. Kartka z godzinami adoracji jest wyłożona na stoliku przy wyjściu z kościoła.
Tylko wytrwała modlitwa wiernych dzieci Bożych może zatrzymać tą wojnę.
4. Mieszkańców miejscowości filialnych bardzo proszę w miarę możliwości o uczestniczenie w modlitwie w kościele parafialnycm lub podjęcie modlitwy indywidualnej o 12.00. Różaniec cz. Bolesna, o 15.00. Koronkę do Bożego Miłosierdzia, o 20.30. Rózaniec cz. Chwalebna, o 21.00. Apel Jasnogórski.

5. Nabożeństwo Droga Krzyżowa: Biała – piątek g. 16.30, Długie – piątek g. 18.00, Linówko – poniedziałek g. 16.00, Lutkowo – czwartek g. 17.00, Starzyce – poniedziałek g. 17.00.

6. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania w sobotę 12 marca o godz. 11.00 w kaplicy na plebani.

7. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia Pierwszej Komunii św. i ich rodziców zapraszam na Mszę św. w Niedzielę 12.03. o godz. 11.30. do kościoła parafialnego.

8. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia zdrowia i opieki Bożej.

9. Dziękuję, za składane dary dla uchodźców z Ukrainy.

10. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone w zeszłą Niedzielę i Środę Popielcową dla uchodźców z Ukrainy. Złożono do puszki Caritas 2651zł. Na filarze pod chórem wisi skarbonka na jałmużnę wielkopostną w tym roku przeznaczymy ją na pomoc ofiarom wojny.

11. Zachęcam do praktykowania modlitwy, postu i jałmużny w intencji pokoju na Ukrainie i na Świecie.

Zmiana tajemnic różańcowych: marzec 2022: O zakończenie wojny na Ukrainie, o pokój na całym Świecie.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.