Ogłoszenia duszpasterskie 06.09.2020r XXIII Niedziela zwykła.

1. Dzisiaj w Kościele w Białej i w Długiem pięcioro dzieci przystąpiło do Pierwszej Komunii św. Życzymy dzieciom wielkiej przyjaźni z Panem Jezusem, pogłębiania wiary i częstego przyjmowania Jezusa w Komunii św. do swojego serca.
2. Dzieci pierwszokomunijne będą uczestniczyły w swoich strojach we Mszy św. we wszystkie Niedziele września.
3. Msze św. odprawiam wg stałego planu tygodniowego.
4. W czwartek 10.09. o godz. 18.30. zapraszam na spotkanie rodziców dzieci z klasy 3, celem zapisania dzieci na przygotowanie do I Komunii św. i omówienie podstawowych zasad przygotowania w nowym roku katechetycznym.
5. Zbliża się święto Podwyższenia Krzyża świętego 14 września. W ubiegłym roku tym świętem rozpoczęliśmy przygotowanie do jubileuszu 2000- lecia Zbawienia i Odkupienia, które będziemy obchodzić w 2033 roku. W obecnym roku przeżywamy drugą stację przygotowania i rozważamy drugą stację drogi krzyżowej. Od wczoraj (soboty 5.09.) trwa w świątyniach naszej parafii nowenna o krzyżu świętym. W poszczególne dni po Mszy św. na filiach i w kościele parafialnym będziemy odmawiać nowennę i trwać na krótkiej adoracji krzyża świętego. Bardzo proszę Parafian o zadbanie o przydrożne krzyże i misyjne – zapalenie zniczy, postawienie kwiatów, posprzątanie terenu wokół krzyża. W poniedziałek 14 09. zorganizujemy Drogę Krzyżową wokół kościoła parafialnego i adorację Krzyża.
6. Z powodu pandemii koronawirusa na całym świecie. Stolica Apostolska przesunęła terminy zbiórek ofiar na Ziemię Świętą (ofiary zbierane w czasie adoracji Krzyża w Wielki Piątek) i Świętopietrze (ofiary zbierane w Urocz. św. Apostołów Piotra i Pawła). Zbiórka ofiar do puszki na Ziemię Świętą odbędzie się w przyszłą Niedzielę 13 09. po Mszy św.
7. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia składam życzenia zdrowia i Bożej opieki.
8. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.