Ogłoszenia duszpasterskie 07.06.2020r Uroczystość Najświętszej Trójcy.

Tak niewiele możemy powiedzieć na temat tajemnicy Boga w Trójcy Jedynego. Możemy tej tajemnicy dotknąć tylko sercem wypełnionym prawdziwą miłością. Pan Bóg nas kocha. Stworzył nas z miłości i pragnie, abyśmy się nauczyli kochać tak jak On. Po to zesłał swego Syna Jezusa na ziemię. W tym celu otacza nas ludźmi potrzebującymi naszej miłości. Trzeba sercem dostrzec Boga i uświadomić sobie, że On pochyla się nad nami jako kochający Ojciec i zaprasza nas, przez swojego Syna, w Duchu świętym, do udziału w ich niepojętej miłości. Pozwólmy, aby Jego przebaczająca miłość uzdrowiła nasze serca…

1. W czwartek 11 czerwca obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Procesje eucharystyczne w tym roku będą się odbywać w naszej parafii wokół kościołów na terenie przy kościelnym. Bardzo proszę o przygotowanie czterech ołtarzy. Proszę, aby w przygotowanie ołtarzy włączyli się młodsi i starsi parafianie, a także młodzież i dzieci szkolne. W procesji niesiemy: procesyjny krzyż, jeden sztandar, dziewczynki mogą sypać kwiatki. Panowie nie muszą prowadzić księdza. Z rozporządzenia rządowego wynika, że podczas zgromadzeń poza kościołami i innymi obiektami kultu religijnego: uczestnicy mają obowiązek zachowania odległości między sobą nie mniejszej niż 2m lub zakrywania ust i nosa, za wyjątkiem sprawujących kult religijny. Nie obowiązuje limit 150 osób.
W Kościołach i innych obiektach kultu religijnego: uczestnicy mają obowiązek zakrywania ust i nosa, za wyjątkiem sprawujących kult religijny. Nie obowiązuje żaden limit osób. Nie dotyczy obowiązek zachowania odległości 2m między osobami; oczywiście jeśli jest możliwe, to ze względów bezpieczeństwa sanitarnego można zachować dystans. W budynku kościoła wystarczą maseczki.
2. BOŻE CIAŁO – MSZA ŚW. Linówko g. 9.00; Lutkowo g. 9.00.; Biała g. 10.30.; Starzyce g. 10.30.; Długie g. 12.00.
3. W czwartek przypada również 33 rocznica pobytu św. Jana Pawła II w Szczecinie oraz 43 rocznica święceń kapłańskich naszego Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi. W tym dniu w naszej modlitwie złóżmy dziękczynienie Bogu za dar osoby św. Jana Pawła II i za jego wstawiennictwem prośmy o wszelkie łaski dla księdza Abpa Andrzeja Dzięgi na dalsze lata pasterskiej posługi.
4. W oktawie Bożego Ciała po Mszy św. sprawowanej wg tygodniowego planu będzie odmawiana litania do NSPJ i procesja eucharystyczna wokół kościoła.
5. Solenizantom i jubilatom nowego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.
6. Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie parafii.
7. Spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych w piątek o g. 18.30.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.