Ogłoszenia duszpasterskie 07.11.2021r. XXXII Niedziela zwykła.

1. Modlitwa za zmarłych w listopadzie codziennie w kościołach naszej parafii wg planu: Starzyce – poniedziałek g. 10.00; Linówko – wtorek g. 10.00; Długie – środa g. 16.00; Lutkowo – czwartek g. 16.00; Biała – piątek g. 10.00.
2. W czwartek 11 Listopada przypada 103 Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Co roku składamy Bogu dziękczynienie za dar wolności naszej Ojczyzny.
W tym roku uroczysta Msza św. dziękczynna za dar wolności i o Boże błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny, będzie sprawowana w kościele w Lutkowie o godz. 12.00. Po Mszy św. obejrzymy „Patriotyczne przedstawienie” w wykonaniu młodzieży z Lutkowa. Do wspólnej modlitwy dziękczynnej zapraszam wszystkich Parafian.
3. W piątek 12 listopada rozpoczniemy w kościele w Lutkowie Nowennę do Chrystusa Króla, jako przygotowanie do uroczystości odpustowych w Niedzielę 21 listopada. Nowenna będzie odprawiana w kościele codziennie o godz. 16.00. W sobotę 20 listopada w przed dzień uroczystości Chrystusa Króla zostanie odprawiona Msza św. w intencji mieszkańców Lutkowa i całej parafii o godz. 16.00. Głównym Celebransem będzie Ks. Biskup Henryk Wejman. W czasie Mszy św. zostanie poświęcona figura i witraż Jezusa Chrystusa.
4. Od 11 listopada br. Do 15 sierpnia 2022 roku będzie trwała parafialna modlitewna krucjata różańcowa. Każdy, kto podejmie się uczestnictwa w takiej modlitwie będzie zobowiązany do codziennego rozważania czterech tajemnic różańcowych (po jednej z każdej części) i odmawiania 4 dziesiątek różańca św. Naszą modlitwę będziemy ofiarować Bogu w intencji naszej Ojczyzny, Parafii i Kościoła powszechnego. „Różaniec jest potęgą w naszym życiu. Wiele razy w dziejach modlitwa ta usilnie zanoszona do Boga, zaważyła na losach narodów. Różaniec jest jakby liną ratunkową w życiu ludzi zmagających się z grzechem, trudnościami, nałogami. Jest pociechą w rękach chorych i umierających. Jest to modlitwa, która przemienia świat, zwłaszcza gdy jest odmawiana wspólnie”. Parafianie, którzy podejmą się w/w modlitwy proszę, aby wpisali się do Parafialnej Księgi Pamiątkowej, która wyłożona jest na stoliku przy Obrazie Matki Bożej Częstochowskiej.
5. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa.
6. Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie parafii. W zeszłą Niedzielę ofiara misyjna złożona do puszki Caritas to 273zł. Bóg zapłać za dar serca.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.