OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 08.11.2020r XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA.

1. Druga niedziela listopada to dzień solidarności z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. Nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane, świątynie niszczone. Tam za wiarę w Chrystusa płaci się życiem. Chciejmy naszą modlitwą otoczyć naszych braci i siostry w Chrystusie.
2. W środę 11 listopada przypada 102 rocznica odzyskania Niepodległości przez Polskę. Pamiętajmy o żołnierzach i cywilach, którzy w tamtych dniach oddali życie w obronie naszej Ojczyzny. W tym dniu niech nie zabraknie z naszej strony modlitwy, a także gdzie to możliwe niech zostaną zapalone znicze przy mogiłech i pomnikach z tamtego okresu, które znajdują się w miejscowościach naszej parafii. W Kościele parafialnym uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny będzie odprawiona o godz. 16.00. serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
3. Komunikat Kurii Metropolitalnej: Zapraszamy do udziału w modlitwie za Ojczyznę w 102 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Wojewódzkie obchody tego wydarzenia odbędą się w Pyrzycach, w parafii pw. św. Ottona, gdzie o 11.30. zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi. Ponadto w Szczecinie Msza św. w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona w Bazylice Archikatedralnej o godz. 18.00. pod przewodnictwem ks. Biskupa Henryka Wejmana.
4. W sobotę w kościele parafialnym o godz. 16.00. Msza św. niedzielna.
5. W przyszłą Niedzielę 15.11. będziemy obchodzić IV Światowy Dzień Ubogich pod hasłem: „Wyciągnij rękę do ubogiego”. Z tej okazji będzie można złożyć ofiarę do puszki po Mszy św. na rzecz dzieł Caritas – na przygotowanie świątecznej pomocy dla ubogich i wsparcie osób samotnych i biednych w czasie pandemii. Kom. Caritas.
6. Msze św. i modlitwy za zmarłych w tym tygodniu w Długiem w środę i sobotę, w Białej w piątek.
7. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii i za ofiary wypominkowe.
8. Moi drodzy bardzo Was proszę przestrzegajcie sanitarnych obostrzeń w kościele i na zewnątrz, dalej obowiązuje zakrywanie nosa i ust, dezynfekcja rąk i dystans społeczny. W kosciołach może przebywać 1 osoba na 15m2. W naszych kościołach wygląda to następująco: Długie – 17os, Biała – 16os, Lutkowo – 21os, Linówko – 5os, Starzyce – 3os.


Wszystkim Parafianom życzę zdrowia, opieki Bożej i wstawiennictwa świętych Patronów.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.