Ogłoszenia duszpasterskie 09.062019r. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – tradycyjne „Zielone świątki”, 50 dni po Zmartwychwstaniu Bóg posyła Ducha Św. Pocieszyciela, który zstępuje na Apostołów umacniając ich wiarę i udziela mocy na głoszenie Jezusa Zmartwychwstałego wszelkiemu stworzeniu. Dzisiaj kończymy liturgiczne obchody wielkanocy.

2. Jutro w poniedziałek Uroczystość NMP Matki Kościoła, Głównej Patronki naszej Archidiecezji. Msze św. 8.30. Lutkowo, 9.45. Biała, 10.45 Linówko, 17.00. Starzyce, 18.00. Długie.

3. Komunikat Kurii Metropolitalnej:

4. We wtorek będziemy obchodzić 32 rocznicę pielgrzymki Jana Pawła II do Szczecina. Msza św. dziękczynna w kościele parafialnym o godz. 18.00. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

5. Nabożeństwa czerwcowe w Niedzielę przed lub po Mszy św., w tygodniu wg planu odprawiania Mszy św. w inne dni indywidualnie w kościele. Codziennie o godz. 19.00. w kościele parafialnym.

6. Powoli przygotowujemy się do uroczystości Bożego Ciała – 20.06. Msze św. i procesje eucharystyczne we wszystkich miejscowościach naszej parafii. 8.30. Lutkowo; trasa procesji od kościoła w stronę Starzyc – na tym odcinku proszę przygotować 4 ołtarze eucharystyczne.

8.30. Starzyce; trasa procesji od kaplicy w stronę Chociwla do kapliczki Matki Bożej, – na tym odcinku proszę przygotować 4 ołtarze eucharystyczne.

10.30. Biała; trasa procesji od kościoła w stronę Długiego i dalej koło świetlicy aż do głównej drogi – na tym odcinku proszę przygotować 4 ołtarze eucharystyczne.

10.30. Długie; trasa procesji od kościoła przy plebanii do przydrożnego krzyża, potem drogą w kierunku do Białej. Ołtarze proszę przygotować: przy krzyżu, przy remizie strażackiej, koło domu Państwa Lisków, i przy bramie wjazdowej na teren byłej szkoły.

12.00. Linówko; trasa procesji od kościoła w kierunku do Ińska.na tym odcinku proszę przygotować 4 ołtarze eucharystyczne.

7. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki NMP Matki Kościoła.

8. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.