Ogłoszenia duszpasterskie 10.05.2020r V Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiaj rozpoczynamy w kościołach naszej Archidiecezji 9-cio dniową nowennę ku czci św. Jana Pawła II – jako przygotowanie duchowe do 100 rocznicy urodziń św. Papieża.
2. W sobotę 16 maja w święto św. Andrzeja Boboli, ks. Abp Andrzej Dzięga będzie przewodniczył uroczystości ustanowienie Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Szczecinie przy ul. Pocztowej. Jest to również dzień imienin naszego Pasterza. Pamiętajmy o modlitwie za ks. Arcybiskupa.
3. W przyszłą Niedzielę 17 maja Ks. Abp Andrzej Dzięga w łączności z całym Kościołem w Polsce będzie przewodniczyć Mszy św. z okazji 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II w szczecińskiej Katedrze o godz. 12.00.
4. W poniedziałek 18 maja w nowo wybudowanym kościele pw. św. Jana Pawła II na szczecińskim Warszewie o godz. 18.00. ks. Abp Metropolita odprawi Mszę św. dziękczynną z okazji 100 rocznicy urodzin św. Papieża. TVP oddział w Szczecinie będzie transmitować uroczystości.
5. W naszym kościele parafialnym w tym dniu również o godz. 18.00. odprawimy uroczystą Mszę św. dziękczynną z tej okazji. Już dzisiaj serdecznie zapraszam.
6. Ks. Abp. Andrzej Dzięga, ponownie udzielił dyspensy od obowiązku uczestniczenia we Mszy św. w niedzielę i święta do dnia 30 czerwca, dla tych wszystkich wiernych Archidiecezji oraz przebywających na jej terenie, którzy w obawie o własne bezpieczeństwo odczuwają zagrożenie zdrowia swojego oraz najbliższych. Należy jednak pobożnie przeżyć liturgię Mszy św. transmitowaną regularnie przez TV, radio czy internet. Dekret wywieszony jest w gablocie przed kościołem.
7. Nabożeństwa majowe i nowenna ku czci św. Jana Pawła II od poniedziałku do soboty o godz. 18.30. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
8. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia życzę dużo zdrowia i opieki NMP.
9. Bardzo dziękuję parafianom, którzy zakupili świece wielkanocne Caritas.
10. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i wszelką okazywaną życzliwość.
11. Zapowiedzi przedślubne: W niedługim czasie sakramentalne małżeństwo prgną zawrzeć:
Justyna Dobrowolska, panna, zam. Biała
Andrzej Gugała, kawaler, zam. Lutkowo

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.