OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 11.02.2024r. VI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj rozpoczynamy w kościele 57. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Trzeźwość polską racją stanu”. Zachęcam do indywidualnej modlitwy w tej intencji.
2. Dzisiaj w czasie Mszy św. zostaną poświęcone świece dzieciom, które przygotowują się do pierwszego pełnego uczestnictwa we Mszy św.
3. Dzisiaj obchodzimy Światowy dzień chorych i starszych w czasie Mszy św. udzielę Sakramentu Namaszczenia chorych starszym i chorym, którzy będą chcieli przyjąć Sakrament.
4. W najbliższą środę Popielec. Rozpoczynamy Wielki Post. Przypominam, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły tj. Sporzywamy trzy posiłki w tym jeden do sytości). Msze św. i nabożeństwa pokutne z obrzędem posypania głowy popiołem: Starzyce, 10.00. Nabożeństwo pokutne; Linówko, 11.00. Nabożeństwo pokutne, Lutkowo, 15.00. Nabożeństwo pokutne, Biała, 16. 00, Msza święta, Długie, 17.15. Msza św.
5. W środę kolejny już dzień dziewięcio miesięcznej Nowenny Odnowy Wiary, po Mszy św. odmówimy litanię do św. Ottona w intencji wzrostu wiary na polskiej ziemi.
6. Droga Krzyżowa w czwartek w Lutkowie o g. 16.00. w piątek w Białej o g. 16.00. i w Długiem o g. 17.30. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
7. W Najbliższą Niedzielę 18.02. rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Plan rekolekcji podam w Niedzielę.
8. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia zdrowia i wszelkich łask Bożych oraz opieki NMP.
9. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafialne.
10. Dzisiaj po Mszy św. i w tygodniu po Drodze Krzyżowej można będzie złożyć ofiarę do puszki na pomoc dla rodziny z Dobrzan poszkodowanej przez pożar mieszkania.
11. Komunikat Caritas. Zbiórka na Ukrainę w Środę popielcową po Mszy świętej.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.