Ogłoszenia duszpasterskie 11.10.2020r. XXVIII Niedziela zwykła.

1. Dzisiaj obchodzimy XX Dzień Papieski pod hasłem: „Totus Tuus” (Cały Twój). To 20 lat budowania żywego pomnika św. Jana Pawła II, jakimi są stypendyści: niezamożni, zdolni, ambitni, pochodzący z ubogich terenów. Po Mszy św. możemy wspomóc ofiarami składanymi do puszki Dzieło Nowego Tysiąclecia.

2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Różaniec i Msza św. o godz. 17.00. w sobotę Różaniec i Msza św. o godz. 17.00.

3. W środę 14.10. Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji życzę nauczycielom i pracownikom szkół błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej.

4. W czwartek obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Ma on nam przypomnieć, że często rodzice, którzy odprowadzili swoje dziecko do wieczności, potrzebują naszej modlitwy, aby przetrwać niezwykle trudny czas.

5. W kościołach filialnych różaniec i Msza św. wg stałego planu.

6. W tym tygodniu liturgiczne wspomnienia: we wtorek – Bł Honorata Koźmińskiego prezb, w czwartek – św. Teresy od Jezusa dz dK, w piątek 16.10. św. Jadwigi Śląskiej. I 42 rocznica wyboru Jana Pawła II., w sobotę św. Ignacego Antiocheńskiego bp m.

7. W przyszłą Niedzielę zapraszam do Linówka o godz. 15.00. na Mszę św. odpustową ku czci Matki Bożej Różańcowej.

8. W przyszłą Niedzielę rozpoczniemy w kościele: Tydzień Misyjny pod hasłem „Oto ja poślij mnie”. W tym dniu kandydaci do bierzmowania na Mszy św. o godz. 11.30. oficjalnie rozpoczną okres przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Spotkanie dla kandydatów w piątek o godz. 17.00. w kościele parafialnym.

9. W przyszłą Niedzielę odbędzie się tradycyjne liczenie wiernych uczestniczących we Mszy św. Będą również wyłożone kartki wypominkowe.

10. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia życzę Bożego błogosławieństwa i opieki NMP.

11. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.

12. Zapowiedzi przedślubne (2):
Arkadiusz Łonyszyn, kawaler, zam. Długie
Karolina Anna Dorsz, panna, zam. Włocławek.

Serdecznie proszę przestrzegać zasad sanitarnych w kościele: dezynfekcja rąk, maseczki, odpowiednia odległość
Niech będzie ważne dla nas zdrowie i dobro nasze i bliźniego.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.