Ogłoszenia duszpasterskie 12.04. 2020r. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego.

1. W dniu dzisiejszym, w największe chrześcijańskie święto pozdrawiamy się radosnym stwierdzeniem: Chrystus Zmartwychwstał – Prawdziwie Zmartwychwstał. Jest to nasze wielkanocne wyznanie świętej wiary. Życzę wszystkim Parafianom z okazji święta Zmartwycwstania Pańskiego zdrowia, radości, pokoju ducha oraz codziennego doświadczania miłości Bożej. Niech Wasze serca wyśpiewują radosne Alleluja, mimo przeżywanych trudnych dni epidemii.
2. Od Wielkiego Piątku trwamy na nowennie do Bożego Miłosierdzia – codziennie o godz. 15.00., aby dobrze przygotować się i przeżyć to święto w II Niedzielę Wielkanocną.
3. Msza św. tylko w kościele parafialnym codziennie o godz. 12.00. Przed Mszą odmawiamy modlitwę wielkanocną: „Królowo nieba wesel się Alleluja”.
4. Bardzo serdeczne dziękuję za wasze modlitwy w domach i kościołach naszej parafii w czasie Wielkego Postu, a zwłaszcza w Wielkim Tygodniu. Bóg zapłać za wszelkie dobro jakiego doświadczam od Parafian.
5. Chcę bardzo serdecznie podziękować wszystkim troszczącym się o czystość naszych kościołów. Bóg zapłać. Chcę również podziękować twórcom przepięknych dekoracji wielkanocnych, które możemy podziwiać w naszych kościołach. Dziękuję Pani Zosi za troskę o czystość ołtarzowej bielizny. Dziękuję za przygotowanie polowego ołtarza. Dziękuję za zaangażowanie i pracę dla dobra naszej parafii.
6. Dziękuję naszym Starżakom, za wszelką pomoc w liturgii, dziękuję również za troskę o zdrowie i bezpieczeństwo naszych mieszkańców poprzez niedawne odkażanie placu zabaw, przystanków innych miejsc użyteczności publicznej oraz za przypominanie nam wszystkim o zarządzeniach państwowych.
7. Dziękuję wszystkim za wszelką pomoc i życzliwość.
8. Kochani Parafianie zachęcam was do dalszej nieustającej modlitwy w waszych domach, korzystajcie z transmisji Mszy św. i innych nabożeństw w telewizji, radio czy internecie. Proszę Was o modlitwę w intencji o ustanie epidemii, o zdrowie dla chorych i zakażonych, za ludzi na kwarantannie, za personel medyczny, i wszystkie służby wspomagające walkę z epidemią. Proszę o modlitwę o zdrowie dla nas wszystkich, za naszą parafię. Nie ustawajmy w modlitwie. Kochani dbajcie o siebie wzajemnie, przestrzegajcie zasad sanitarnych. Bez potrzeby nie opuszczajcie swoich domów, nie narażajcie się różnego rodzaju niebezpieczeństwa związane z epidemią.
9. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę na utrzymanie parafii i inne przejawy życzliwości.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.