Ogłoszenia duszpasterskie 13.06.2021 XI Niedziela zwykła.

1. W miniony piątek obchodziliśmy liturgiczną uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, była to zarazem setna rocznica oddania Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Akt oddania został ponowiony przez polskich biskupów w Krakowie i w każdej Parafii w Polsce. W naszej Parafii dokonaliśmy ponowienia aktu oddania w kościele w Białej. Dzisiaj podczas nabożeństwa do NSPJ zostanie ten akt ponownie odczytany. Zachęcam Was moi drodzy do częstego odmawiania litanii do NSPJ i oddawania siebie, swoich najbliższych i całą parafię Sercu Jezusowemu, które jest ciche i pokorne oraz pełne miłości dla nas.
2. Dzisiaj odbędzie się ostatnia w tym roku I Komunia św. dzieci z naszej parafii w Linówku. Pragnę jeszcze raz wyrazić wdzięczność wszystkim rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za podjęty trud przygotowania dzieci do godnego przyjęcia Pana Jezusa do swojego serca, za trud przygotowania kościołów na tę uroczystość i za ofiarowane prezenty do naszych kościołów.
3. Nabożeństwo czerwcowe w kościołach filialnych w dni powszednie po Mszy św. w Niedzielę przed lub po Mszy św. indywidualnie. W kaplicy na plebani w środę o godz, 17.00.
4. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia życzę Bożej opieki i wstawiennictwa św. Patronów.
5. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby Parafii.
6. Rolnikom, ogrodnikom i działkowcom na trud pracy na roli z serca błogosławię i życzę odpowiedniej pogody.
7. W przyszłą Niedzielę będą zbierane ofiary do puszki na pomoc w organizacji letniego wypoczynku dla dzieci z biednych rodzin. Zebrane pieniądze zostaną przekazane Caritasowi w Szczecinie.
8. Z dniem 20.06. zostaje zniesiona dyspensa od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej i świątecznej.
9. Z 30 czerwca na 1 lipca w naszej parafii będzie całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu i post w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Szczegóły podam w przyszłą Niedzielę.
10. Z biurem pielgrzymkowym Santa Klara organizuję pielgrzymkę do sanktuariów Podkarpacia i na Jasną Górę w dniach 21-25.09.2021r.
Cena 950zł. Szczegółowy program jest wywieszony w gablocie i na stronie internetowej parafii.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.