Ogłoszenia duszpasterskie 13.09.2020r. XXIV Niedziala zwykła.

1. W naszej Ojczyźnie i Kościele rozpoczynamy X Tydzień wychowania pod hasłem: „Budujmy więzi”. Warto przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Podobnie jak roślina potrzebuje światła i ciepła dla swojego rozwoju, tak człowiek miłości”. W tym szczególnym tygodniu należy spojrzeć w prawdzie na rodzinne więzi, a także na wychowanie dzieci i młodzieży. Patronem tego tygodnia niech będzie św. Stanisław Kostka, patron dzieci i młodzieży w Polsce.
2. Dzisiaj po Mszach św. przy wyjściu z kościoła można złożyć do puszki ofiarę na rzecz Ziemi Świętej. Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.
3. Jutro w poniedziałek 14 września – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem, to znak męki i śmierci naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa. Krzyż jest znakiem naszej nadziei. Od zeszłego roku trwamy w przygotowaniu do jubileuszu 2000-lecia Zbawienia i Odkupienia, który będziemy obchodzić w 2033roku. To szczególny czas dla nas żyjących współcześnie, aby stawać każdego dnia pod Krzyżem – odnawiać i pogłębiać swoją wiarę oraz dziękować Bogu za dzieło Odkupienia człowieka.
W kościołach naszej Parafii będzie możliwość -adoracji Krzyża Świętego:

W kościele parafialnym adoracja rozpocznie się rano o godz. 6.00 i potrwa do godziny 15.00. O 15.00. Godzina Miłosierdzia i Koronka do Bożego Miłosierdzia, po Koronce ok 16.00. rozpoczniemy nabożeństwo Drogi Krzyżowej wokół naszego kościoła. Po nabożeństwie Msza św. (w czasie Mszy św. poświęcenie krzyży z naszych domów – proszę aby z każdego chrześcijańskiego domu został przyniesiony krzyż). Zapraszam do wspólnej modlitwy wszystkich parafian, a w szczególności dzieci i młodzież.

Na filiach również będzie możliwość adoracji Krzyża Świętego: w Białej od 9.00 – 11.00, w Linówku od 10.00 – 12.00, w Lutkowie od 11.00 – 13.00,
w Starzycach od 12.00 – 14.00.
W adoracji uczcimy Krzyż Święty w intencji zachowania wiary w naszych rodzinach i w całej Polsce oraz w intencji przebłagania za grzechy i zgorszenia w naszej Ojczyźnie, a także o opanowanie pandemii koronawirusa i zachowanie Bożego ładu w Polsce.
4. We wtorek 15.09. wspomnienie liturgiczne NMP Bolesnej Patronki Kościoła w Białej. Msza św. odpustowa połączona z dziękczynieniem za tegoroczne plony o godz. 17.00. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
5. W piątek 18.09. święto liturgiczne św. Stanisława Kostki, Patrona Polski oraz dzieci i młodzieży. W naszym dekanacie odpust w kościele w Kanii.
6. W przyszłą Niedzielę 20.09. na Mszy św. o g. 11.30. uroczyste rozpoczęcie przygotowania do I Komunii św. dla dzieci z klasy III.
7. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.