Ogłoszenia duszpasterskie 14.02.2021r. VI Niedziela zwykła.

1. W tym tygodniu środa popielcowa, przez symboliczny gest posypania głów popiołem wkraczamy w liturgiczny okres Wielkiego Postu. Słowa Proroka Joela: „Nawróćcie się do waszego Boga, On bowiem łaskawy i miłosierny” – streszczają sens całego okresu Wielkiego Postu. Czas ten ma być wypełniony religijną refleksją i pracą nad sobą zmierzającą do nawrócenia się do Boga Wszechmogącego, miłosiernego, łaskawego i sprawiedliwego. W procesie nawrócenia pomagają post, modlitwa i jałmużna, a także uczestnictwo we Mszy św. i nabożeństwach Gorzkie Żale i Droga Krzyżowa. W środę popielcową i Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. W pozostałe piątki Wielkiego Postu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W całym okresie Wielkiego Postu powstrzymujemy się od udziału w zabawach i nie spożywamy alkoholu.
2. Msza Święta z obrzędem posypania głów popiołem w środę popielcową:
Linówko g. 11.00.
Starzyce g. 12.00.
Lutkowo g. 15.30.
Biała g. 17.00.
Długie g. 18.00.
3. W Wielkim Poście będziemy odprawiać bardzo wymowne i piękne nabożeństwa wielkopostne: Gorzkie Żale w każdą niedzielę w poszczególnych kościołach naszej parafii oraz Drogę Krzyżową w Kościele parafialnym w piątek o godz. 18.00. na filiach w dzień odprawiania Mszy św.
4. Gorzkie Żale i Msza św. będą odprawiane w następującej kolejności:
I Niedziela WP – Biała g. 17.00. (nie będzie Mszy św. o 10.00)
II Niedziela WP – Lutkowo g. 17.00. ( nie będzie Mszy św. o 8.30.)
III Niedziala WP – Starzyce po Mszy św. odpustowej o g. 14.30.
IV Niedziela WP – Rekolekcje wielkopostne.
V Niedziela WP – Linówko g. 17.00. (nie będzie Mszy św. o 13.00.)
Niedziela Palmowa – Długie g. 17.00. (nie będzie Mszy św. o 11.30.)
5. Z racji Nabożeństwa Gorzkie Żale zmieni się godzina Mszy św. niedzielnej. Będę zmiany podawał na bierząco, informacja będzie w zakrysti, a także na stronie internetowej parafii.
6. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki NMP.
7. Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w IV Niedzielę Wielkiego Postu.
8. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.
9. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do puszki jako pomoc dla rodzin poszkodowanych przez pożar w Ściennem koło Ińska. Za dar serca serdecznie dziękuję.
10. W środę popielcową będzie można zabrać do domu tzw Zdrapkę wielkopostną, będzie ona pomocą w przeżywaniu Wielkiego Postu dla całej rodziny.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.