Ogłoszenia duszpasterskie 14.10.2018r. XXVIII Niedziela Roku

1. Dzisiaj obchodzimy XVIII Dzień Papieski pod hasłem: Promieniowanie Ojcostwa. Jest to okazja by wyrazić wdzięczność wszystkim ojcom, którzy gorliwie realizują trud wychowania swoich dzieci, objawiając im tym samym Ojcostwo Boga. W trud wychowania młodego pokolenia Polaków włącza się fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Stypendia wypłacane uczniom i studentom z rodzin ubigich z całej Polski pozwalają im rozwijać swoje dary i talenty. Zbiórka na ten cel odbędzie się w naszej parafii w przyszłą niedzielę 21 października.

2. Liturgiczne wspomnienia i święta w tym tygodniu:
– Poniedziałek – św. Teresy od Jezusa,
– Wtorek – św. Jadwigi Śląskiej; Jest to również 40 rocznica wyboru Papieża Jana Pawła II,
– Środa – św. Ignacego Antiocheńskiego,
– Czwartek – Święto św. Łukasza Ewangelisty
– Sobota – św. Jana Kantego.

3. Solenizantom i jubilatom nowego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia dobrego zdrowie i wielu Bożych łask.

4. Msze św. i różaniec w tym tygodniu wg ustalonego porządku: W Niedzielę przed lub po Mszy św. W poniedziałek – Starzyce g. 17.00, wtorek – Linówko g. 17.00, środa – Długie – g.17.30, czwartek – Lutkowo g. 17.00, piątek – Biała g. 17.00, sobota – Długie g. 9.00.

5. Od kilku dni działa strona internetowa naszej parafii, jest w dalszym ciągu tworzenia. Na razie zamieszczone są ogłoszenia duszpasterskie, wkrótce będą zdjęcia, historia poszczególnych kościołów i inne potrzebne wiadomości. Stronę pomógł założyć Pan Grzegorz Bera za co bardzo serdecznie mu dziękuję. Adres strony: parafia-dlugie.pl

6. W piątek 19.10. w Białej o godz. 17.00. zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za udaną tegoroczną pielgrzymkę do sanktuariów Maryjnych i na Górę św. Anny.

7. W przyszłą niedzielę 21.10. Wybory Samorządowe – wzięcie udziału w wyborach jest naszym obywatelskim, patriotycznym i moralnym obowiązkiem.

8. Zbliża się listopad miesiąc modlitwy za naszych zmarłych. Kartki wypominkowe są wyłożone na stoliku pod chórem. Wypisane proszę złożyć w zakrystii po Mszy św.

9. Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie Parafii. Dziękuję za składane ofiary na remont dachu. Zebrana kwota wynosi: 2680zł.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.