OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 15.10.2023r. XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA.

1. Dzisiaj w kościele obchodzimy XXIII Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II – Cywilizacja miłości”. Po Mszy św. tradycyjnie możemy wspomóc ofiarą Dzieło Nowego Tysiąclecia – Żywy Pomnik Jana Pawła II, stypendia dla zdolnych dzieci i młodzieży z rodzin i regionów ubogich.
2. Jutro wspominamy w liturgii św. Jadwigę Śląską, jest to również 45 rocznica wyboru na Stolicę Piotrową św. Jana Pawła II oraz 14 rocznica śmierci Ks. Abp Mariana Przykuckiego.
3. Zbliżamy się miesiąc listopad – czas modlitwy wypominkowej za naszych zmarłych. Kartki wypominkowe po Mszy św. można wziąć od ministranta lub z zakrystii.
4. Najbliższy piątek to parafialny Dzień Modlitwy o Boże Miłosierdzie. Ten dzień poświęcimy modlitwie o pokój w ziemskiej Ojczyżnie Pana Jezusa i w Ukrainie. Niech naszą modlitwę wspomoże nasz osobisty post ofiarowany w tej intencji i udział w modlitwie i adoracji Najświętszego Sakramentu.
5. W sobotę 21.10. Katecheza parafialna dla młodzieży z klasy VII i VIII przygotowujących się do bierzmowania w salce na plebanii od 11.00 – 12.00.
6. W przyszłą Niedzielę 22.10. Msza św. w kościele parafialnym będzie sprawowana o godz. 14.00. w czsie Mszy św. ks. Prałat Piotr Kordula dokona uroczystego przekazania i zainstalowania na wieki cząstki relikwii św. Papieża Jana Pawła II dla naszego kościoła parafialnego. Serdecznie zapraszam wszystkich parafianna modlitwę w tak doniosłą uroczystość. Od tej uroczystości każdy 22 dzień miesiąca będzie poświęcony modlitwie za rodziny naszej parafii i będzie obchodzony we wszystkich kościołach naszej parafii.
7. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.
8. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj i w tygodniu na remont i upiększanie kościoła oraz na inne potrzeby parafialne.
9. Komunikaty Kurii Metropolitalnej:

>> „Zapraszamy do udziału w „Procesji ze Świętymi” we wtorek, 31 października br. Procesja wyruszy o godz. 20.00 z Jasnych Błoni, od Figury św. Jana Pawła II, do Katedry. Po procesji będzie odprawiona Msza Święta, która rozpocznie się około godz. 21.00. Zapraszamy delegacje parafii, wspólnot oraz ruchów kościelnych, harcerki i harcerzy, a szczególnie kandydatów do bierzmowania, z relikwiami świętych i błogosławionych.”

>>Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Stargardzie organizuje w piątek, 20 października br. w godz. 19.30 – 24.00. czuwanie młodych „W rękach mego Ojca” (J 10,29). W załączniku plakat. Dodatkowe informacje pod numerem tel. 697 407 462

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.