Ogłoszenia duszpasterskie 16.04.2023r. Niedziela Bożego Miłosierdzia.

1. Dzisiaj 2 Niedziela Wielkanocna – Niedziela Bożego Miłosierdzia. Od dzisiaj do soboty 22.04. będziemy obchodzić 79 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: ” Skoro dostąpiliśmy miłosierdzia, stańmy się miłosierni”. W przyszłą Niedzielę po Mszy św. będzie można złożyć do puszki ofiarę miłosierdzia.

2. Nasz ołtarz Miłosierdzia Bożego jest na ten czas w pełni wyposażony. Nasze osobiste i wspólnotowe zawierzenie Bożemu Miłosierdziu i modlitwa przed tym ołtarzem z wizerunkami Jezusa Miłosiernego, św. Siostry Faustyny apostołki miłosierdzia i bł ks. Michała Sopoćki spowiednika św. Faustyny i czciciela miłosierdzia Bożego, niech nas usposabia do pogłębiania wiary w Boże Miłosierdzie.

3. Zachęcam do codziennego odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia w naszym kościele o godzinie 15.00. w godzinie śmierci Pana Jezusa na krzyżu.
Trzeci piątek miesiąca, parafialnym dniem modlitwy do Bożego Miłosierdzia od godz. 15.00. do 18.00. (będzie wystawienie N.S., Koronka i Litania do Bożego Miłosierdzia, indywidualna adoracja, oraz Msza św.).

4. Najbliższy piątek 21.04. będzie pierwszym parafialnym dniem modlitwy do Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy od 15.00 – 18.00. Intencje zbiorowe można wpisywać do zeszytu wyłożonego na stoliku przy wyjściu z kościoła lub zgłaszać indywidualnie.

5. W przyszłą Niedzielę 23.04. rozpoczniemy w kościele XV Tydzień Biblijny i VII Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Gorąco zachęcam do indywidualnego czytania Pisma św. VII Narodowe czytanie Pisma św. przeprowadzimy w kościele parafialnym w przyszłą Niedzielę o godz. 17.00. Zapraszam dorosłych, młodzież i dzieci do wspólnego czytania i rozważania tekstów biblijnych.

6. Parafianom, którzy w nowym tygodniu będą obchodzić jubileusze, imieniny i urodziny, życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

7. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafialne.

8. Dzisiaj trzecia Niedziela miesiąca po Mszy św, można złożyć ofiarę na remont i wystrój naszego kościoła parafialnego w zakrystii lub w tygodniu na plebani lub u Pani Sołtys. Za zrozumienie i życzliwość serdecznie dziękuję.
Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.