Ogłoszenia duszpasterskie 16.12.2018r. Trzecia Niedziela Adwentu.

Dzisiejsza – III Niedziela Adwentu nazwana jest „Niedzielą radości”. Bóg pragnie obdarzyć nas radością płynącą z obecności Jezusa pośród nas. Możemy Go spotkać i doświadczyć radosnej przemiany naszego życia, jeżeli z wiarą, będziemy przeżywali Eucharystię, na którą zostaliśmy zaproszeni.

 1. Dzisiaj o godzinie 17.00. „Wigilijne spotkanie opłatkowe” w świetlicy, serdecznie zapraszamy ludzi starszych, samotnych, Wspólnotę Żywego Różańca, Radę duszpasterską i wszystkich chcących pośpiewać razem kolędy.

 2. W tym tygodniu Roraty będą odprawiane w kościołach naszej parafii w następujące dni:

  PONIEDZIAŁEK 17.XII. (Starzyce g. 9.00.); (Linówko g. 10.00.).

  WTOREK 18.XII. (Lutkowo g. 16.00.).

  ŚRODA 19.XII. (Biała g. 10.00.); (Długie g.17.00.).

  SOBOTA 22.XII. (Długie g. 9.00.).

 3. Od dzisiaj można nabywać świece Caritas jako „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Kupując świecę ofiarowujemy wielu dzieciom z najbiedniejszych materialnie rodzin, z rozbitych, czy osieroconym i porzuconym dzieciom, możliwość przeżycia tradycyjnych radosnych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia. Zachęcam wszystkich do włączenia się w to dzieło miłosierdzia. Świece małe kosztują 5zł; świece duże, kule z podstawką i bez podstawki kosztują 15zł. Są również do nabycia opłatki wigilijne i kilka kalendarzy.

 4. Spowiedź przedświąteczną przeżyjemy w czwartek 20.XII.

  wg. następującego planu:

  Starzyce – 16.00;

  Lutkowo – 16.45;

  Biała – 17.30;

  Linówko – 18.15;

  Długie – 19.00.

  W Niedzielę spowiedź św. w kościele w Chociwlu od godz. 17.30.

 5. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa i opieki NMP.

 6. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę.  

 7. BIAŁA; wtorek g. 17.00. Spotkanie opłatkowe w świetlicy.

Ogłoszenie Caritas w Dobrzanach: W dniach 20 i 21.XII od g.10-16, będzie wydawana żywność unijna dla osób, które posiadają skierowania z OPS.

LINÓWKO; piątek g. 16.00. Spotkanie opłatkowe w świetlicy.

STARZYCE; sobota g. 17.00. Spotkanie opłatkowe w świetlicy

LUTKOWO: Ogłoszenie Caritas w Dobrzanach: W dniach 20 i 21.XII od g.10-16, będzie wydawana żywność unijna dla osób, które posiadają skierowania z OPS.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.