Ogłoszenia duszpasterskie 17.01.2021r. II Niedziela zwykła.

1. Dzisiaj gościmy w naszej parafii Pana Romana Kempińskiego, autora książek dla dzieci piszącego pod pseudonimem Romcio Tomcio. Jego wierszowane rymowanki na podstawie Biblii zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do głębszego poznawania Pisma Świętego. Po Mszy św. będzie możliwość zakupienia książek z autografem.

2. Msza św. w intencji parafian z błogosławieństwem kolędowym w tym tygodniu:
– w poniedziałek 18.01. g. 16.00. Starzyce, al. Kasztanowa i blok przy boisku.
– we wtorek 19.01. g. 16.00. Mosina, i Lutkowo od cmentarza do kościoła,
domy przy kościele.
– w środę 20.01. g. 16.00. od kościoła w kierunku na Długie, od strony Starzyc
do kościoła.
Po Mszy św. zabieramy koperty z obrzędem modlitwy i poświęcenia własnego domu, obrazki kolędowe, broszurkę pt. Bożonarodzeniowa Dobra Nowina i kopertę z prośbą o ofiarę na Seminarium Duchowne.

3. Od poniedziałku do soboty Msze św. gregoriańskie o godz. 10.00. we wtorek o 12.00.

4. W poniedziałek 18.01. w Kościele rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, pod hasłem: „Trwajcie w miłości mojej, a przyniesiecie obfity owoc”.

5. W przyszłą Niedzielę 24 stycznia będziemy przeżywać po raz drugi Niedzielę Słowa Bożego. Rozpoczęcie Mszy św. będzie poprzedzone uroczystym wniesieniem do Kościoła Pisma Świętego.

6. W sobotę 23 stycznia na Mszę św. i spotkanie do kościoła parafialnego na godzinę 16.00. zapraszam młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

7. Przyszła Niedziela 24 stycznia to ” Dzień solidarności z Chorwacją” po tragicznym w skutkach trzęsieniu ziemi, poszkodowani, ofiary tego kataklizmu potrzebują naszej pomocy i wsparcia. Po Mszy św. będzie możliwość złożenia ofiary do puszki na ten cel.

8. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki NMP.

9. Bóg zapłać za życzliwość i ofiary składane na potrzeby parafii.