Ogłoszenia duszpasterskie 17.05. 2020r. VI Niedziela Wielkanocna.

1. W dzisiejszą Niedzielę składamy dziękczynienie Opatrzności Bożej za wielki dar osoby św. Jana Pawła II i jego długiego pontyfikatu.

2. Uroczysta Msza św. w 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II zostanie odprawiona w poniedziałek o godz. 18.00. W czasie Mszy św. zawierzymy Maryi naszej Matce i Królowej przez przyczynę św. Papieża rodziny naszej parafii i wszystkich mieszkańców. Do wspólnej modlitwy i dziękczynienia serdecznie zapraszam.

3. Od dzisiaj zostało złagodzone ograniczenie sanitarne dotyczące liczby osób uczestniczących we Mszy św. i nabożeństwach w kościołach: 1 osoba / 10m2. Długie – 25 osób; Biała – 24 osoby; Lutkowo – 32 osoby; Linówko – 7 osób;
Starzyce – 5 osób.

4. Przypominam i zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które odprawiamy w kościołach filialnych po Mszy św. w inne dni wierni gromadzą się w kościołach na modlitwie indywidualnej.
W kościele parafialnym – codziennie o godz. 18.30. W Niedzielę – przed lub po Mszy św.

5. W poniedziałek rozpoczniemy doroczne dni modlitwy o urodzaje i za kraje w których panuje głód. Do środy włącznie będziemy prosili przez wstawiennictwo Matki Bożej o błogosławieństwo dla rolników, działkowców i ogrodników, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu nie zabrakło powszedniego chleba i wszelkiej żywności w Polsce i na Świecie. W tych dniach zapraszam na nabożeństwo majowe szczególnie rolników, ogrodników i działkowców.

6. W czwartek 21 maja w liturgii przypada dzień Wniebowstąpienia Pana Jezusa. W Polsce liturgiczny obchód tej uroczystości jest przesunięty na VII Niedzielę Wielkanocną. W czwartek rozpoczniemy również nowennę przygotowującą nas do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

7. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

8. Bóg zapłać za złożone ofiary na tacę i wszelkie przejawy życzliwości.

9. W najbliższym czasie sakrament małżeństwa pragną przyjąć:
Dobrowolska Justyna, panna, zam. Biała
Gugała Andrzej, kawaler, zam. Lutkowo (zap. 2).

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.