Ogłoszenia duszpasterskie 18.10.2020r. XXIX Niedziela zwykła

1. Dzisiaj rozpoczynamy w kościele Tydzień Misyjny pod hasłem: „Oto ja poślij mnie”. Zachęcam do indywidualnej modlitwy w intencji misji. W przyszłą Niedzielę będzie można złożyć ofiarę do puszki jako pomoc dla misji.
2. Msze św. i nabożeństwa różańcowe w kościołach naszej parafii wg stałego planu.
3. Zachęcam do indywidualnej modlitwy różańcowej we własnych intencjach, jak również o zatrzymanie epidemii koronawirusa, za służbę medyczną o powrót do zdrowia dla wszystkich zarażonych wirusem. W tej intencji chciejmy również przyjmować w czasie Mszy św. Komunię świętą.
4. Jubilatom i solenizantom składam najserdeczniejsze życzenia Bożej opieki i wstawiennictwa NMP Różańcowej.
5. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. W zeszłą Niedzielę, w Dzień Papieski zebrano na stypendia dla młodzieży 250zł. Za dar serca serdecznie dziękuję.
6. Kartki wypominkowe są rozłożone na ławkach lub można zabrać z zakrystii. Wypisane czytelnie można złożyć na tacę w czasie Mszy św., w zakrystii lub w biórze parafialnym. Plan nabożeństw wypominkowych podam w przyszłą Niedzielę.
7. Zapowiedzi przedślubne (3)
Arkadiusz Łonyszyn, kawaler, zam. Długie
Karolina, Anna Dorsz, panna, zam. Włocławek.

8. KOMUNIKATY KURII METROPOLITALNEJ W SZCZECINIE

– od 17.10. obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa sanitarnego. W ramach tych zasad wprowadzono ograniczenia uczestników w uroczystościach religijnych: w strefie żółtej może uczestniczyć 1 osoba na 4m2, ponadto w zgromadzeniach publicznych (poza kościołem) może uczestniczyć maksymalnie 25 osób. Nadal obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa, wewnątrz budynków i na zewnątrz, z wyjątkiem sprawujących w danym momencie liturgię.
Zatem w kościołach naszej parafii w liturgii może być zgromadzonych: w Długiem – 62 osoby, w Białej – 60 osób, w Lutkowie – 80 osób, w Linówku – 20 osób, w Starzycach – 14 osób.

– Zapraszamy delegacje parafialne do udziału w „Procesji ze Świętymi” z relikwiami świętych i błogosławionych w sobotę 31.10. Procesja wyruszy o godz. 18.00. z Jasnych Błoni w Szczecinie od figury św. Jana Pawła II i będzie zmierzać do Bazyliki Katedralnej. Ok godz. 20.00. zostanie odprawiona Msza św. z uroczystości Wszystkich Świętych.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.