Ogłoszenia duszpasterskie 18.12.2022 IV Niedziela Adwentu.

Dobiega końca Adwent 2022roku. W sobotę 24 grudnia Wigilia Bożego Narodzenia. Kiedy wzejdzie na niebie pierwsza gwiazdka w naszych domach zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy. Jako że jesteśmy ludźmi wierzącymi i zachowujemy tradycje naszych Ojców, pamiętajmy o religijnej oprawie naszego rodzinnego spotkania przy wspólnym stole. Pamiętajmy o modlitwie przed wieczerzą: za rodzinę i bliskich naszemu sercu, o przeczytaniu Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa, o łamaniu się opłatkiem i składaniu sobie serdecznych życzeń płynących z głębi serca. Przywołajmy również na myśl naszych zmarłych, których w tym roku zabraknie przy wspólnym stole, pamiętajmy o ludziach samotnych, biednych, potrzebujących i pogubionych w życiu. Pamiętajmy o ludziach w Ukrainie walczących o pokój i swój wolny kraj. Niech zapalona świeca „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” i tradycyjne puste miejsce przy stole oraz rodzinne śpiewanie kolęd przyczyni się do naszej refleksji nad naszym życiem osobistym i rodzinnym. W Wigilię tradycyjnie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i napojów alkoholowych.
1. Roraty: Długie w środę o g. 10.00 w kaplicy; Lutkowo w czwartek g. 10.00,
Starzyce w czwartek g. 16.00. Biała w piątek g. 10.00.
2. Spowiedź św. Przedświąteczna w poniedziałek 19.12.
Linówko g. 16.00.
Biała g. 16.30.
Lutkowo g. 17.00.
Długie g. 17.30.
Starzyce g. 17.30.
3. W sobotę w Wigilię Bożego Narodzenia – Msza św. Pasterska wg. następującego planu:
4. W Niedzielę – Uroczystość Bożego Narodzenia – Msza św. w kościołach naszej parafii wg następującego planu:
5. W Poniedziałek – Święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika – Msza św. W kościołach naszej parafii wg następującego planu:
6. Tradycyjnie w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, ofiary składane na tacę są przeznaczone na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego i KUL.
7. Jubilatom i solenizantom przedświątecznego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa.
8. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.
9. Zachęcam do zakupu świec Caritas: małe 9zł, duże 25zł. oraz opłatków wigilijnych.
10. Wizytę duszpasterską – kolędę planuję rozpocząć od 02.01.2023r.

Życzę wszystkim Parafianom i przybywającym do naszej parafii gościom, dobrego przygotowania i przeżywania świąt Bożego Narodzenia wśród nas.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.