Ogłoszenia duszpasterskie 19.02.2022r. VII Niedziela zwykła.

 

1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, chcemy duchowo przygotować się do owocnego przeżywania Wielkiego Postu.

2. Dzisiaj po Mszy świętej składamy pieniężne ofiary do puszki na pomoc poszkodowanym kataklizmem trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Za dar serca składam serdeczne Bóg zapłać.

3. W najbliższą środę rozpoczynamy Wielki Post, okres pokuty, wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, alkoholu i hucznych zabaw. Nabożeństwo pokutne z obrzędem posypania głów popiołem w Starzycach o g. 9.30., w Białej o g. 16.15 i w Długiem o g. 17.30. Msza św. Z obrzędem posypania głów popiołem w Linówku o g. 11.00. i w Lutkowie o g. 15.00.

4. W okresie Wielkiego Postu odprawiamy piękne religijne nabożeństwa: Gorzkie Żale i Droga Krzyżowa. W Niedzielę Gorzkie Żale proszę odprawiać indywidualnie przed lub po Mszy św. Droga Krzyżowa będzie odprawiana wg planu sprawowania Mszy św. W kościołach filialnych. W kościele parafialnym będziemy odprawiać Drogę Krzyżową w piątki o g. 17.30.

5. W pierwszy piątek Wielkiego Postu tradycyjnie modlimy się w czasie nabożeństwa Drogi Krzyżowej, za grzech i przestępstwo wykorzystania seksualnego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

6. W piątek 24 lutego minie rok od zbrodniczej napaści Rosji na Ukrainę. Wojna do tej pory pchłonęła setki tysięcy osób wojskowych, cywilów. Miliony osób straciły domy i zostały zmuszone do ucieczki. W najbliższy piątek i Niedzielę 26.02. wzniesiemy szczególną modlitwę w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie i po Mszy św. złożymy wielkopostną jałmużnę – ofiarę do puszki Caritas z przeznaczeniem na pomoc dla ofiar wojny. (Komunikat…).

7. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

8. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby duszpasterskie i parafialne.

9. Zapowiedzi przedślubne. W najbliższym czasie sakramentalne małżeństwo zawierają:
Wojciech Płoński, kawaler, zam. Lutkowo
Ewelina Kisiel, panna, zam. Lutkowo (2).

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.