Ogłoszenia duszpasterskie 19.05.2019r. V Niedziela Wielkanocna.

  1. Trwa miesiąc maj poświęcony w kościele Matce Bożej, na wyraźną prośbę Księdza Arcybiskupa Mtropolity przedstawioną w komunikaciekurialnym z zeszłej Niedzieli. W tym tygodniu Nabożeństwa majowe będą odprawiane w intencji przebłagania za akty profanacji Krzyża, Osoby Jezusa Chrystusa i Matki Bożej oraz profanacji kościołów. Do modlitwy litanijnej dodamy w tym tygodniu 10 różańca – tajemnicę ukoronowania NMP, akt poświęcenia siebie Matce Bożej i śpiew Suplikacji Święty Boże, Święty mocny…. .

    W sobotę 25 maja po nabożeństwie procesja z obrazem Matki Bożej wokół kościoła.

  2. W liturgii kościoła w piątek, obchodzimy wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.

  3. Spotkania z kandydatami do bierzmowania w tym tygodniu w kościołach w miejscu zamieszkania. Kandydaci ze Starzyc w Poniedziałek g. 17.00, z Linówka we wtorek g. 17.00, z Długiego w środę g. 18.00, z Lutkowa w czwartek g. 17.00, z Białej w piątek g. 17.00. Młodzież i dorośli, którzy nie przystąpili jeszcze do sakramentu Bierzmowania, a chcieliby przyjąć sakrament, proszę aby również się zgłosili.

  4. W przyszłą Niedzielę 26 maja Dzień Matki, wszystkim Matkom żyjącym życzmy dużo zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki NMP, a dla zmarłych Matek wypraszajmy na modlitwie wieczne zbawienie.

  5. W przyszłą Niedzielę będą się również odbywać wybory do Parlamentu Europejskiego. Pamiętajmy, że udział w wyborach jest naszym moralnym, obywatelskim i patriotycznym obowiązkiem.

  6. Od 6 maja trwał remont w zakrystii naszego kościoła. Pan Tadeusz Michalak przeprowadził ten remont, za to bardzo dziękuję. Żonie Pana Tadeusza dziękuję że pomagała też w tym remoncie i dziękuję Państwu Michlakom za ofiarowanie chodnika na podłogę do zakrystii. W minionym tygodniu zakupiliśmy w komisie meblowym meble do zakrystii. Komodę i witrynę, a także stolik na gazety i materiały duszpasterskie. Dziękuję Pani Sołtys i Pani Bernadetcie za posprzątenie zakrystii, Pani Zofii za czyste obrusy, alby i bieliznę kielichową, Panom Markowi i Jurkowi za wykonywane prace w kościele i przy kościele m.in. koszenie trawy. Bóg zapłać za wszelką pomoc.

  7. W przyszłą Niedzielę 26 maja i w Niedzielę 2 czerwca będą zbierane po Mszy św. ofiary do puszki Caritas z przeznaczeniem na pomoc w organizacji letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży z bardzo biednych rodzn.

  8. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.