OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 19.05.2024 UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (tzw. Zielone Świątki), kończymy tegoroczny okres wielkanocny. W dzień Piędziesiątnicy rozpoczynamy obchory Roku Ottonowego, który potrwa do Uroczystości św. Apostołów Piotra i Pawła.

2. Dzisiaj dwoje dzieci w Linówku przyjmie Pierwszą Komunię świętą. Bardzo serdecznie dziękuję rodzicom dzieci za przygotowanie całej uroczystości: za prowadzone próby z dziećmi, za dekorację kościoła, za sprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła. Dziękuję również naszemu parafialnemu zespołowi muzycznemu.

3. Nabożeństwa ku czci Matki Bożej tzw majowe odprawiamy wg planu.

4. Jutro w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła, Msza św. w kościele parafialnym o godz. 17.00.

5. W środę nie będzie Mszy św. w kościele parafialnym i w czwartek w Lutkowie.

6. W przyszłą Niedzielę 26 maja obchodzimy Dzień Matki, pamiętajmy w modlitwie o naszych matkach, wypraszajmy dla żyjących wszelkie łaski, a dla zmarłych wieczną szczęśliwość.

7. W przyszłą Niedzielę o godz. 14.00. odprawię Mszę św. z okazji mojej rocznicy 25-lecia kapłaństwa. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy wszystkich Parafian. Po Mszy św. na placu przy byłej szkole spotkanie parafian i zaproszonych gości przy wspólnym stole.

8. Jubilatom i solenizantom składam najserdeczniejsze życzenia dobrego zdrowia i opieki Matki Bożej.

9. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafialne.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.