Ogłoszenia duszpasterskie 19.07.2020r XVI Niedziela zwykła

1. W przyszłą Niedzielę 26 lipca będziemy w przeżywać w naszym kościele parafialnym uroczystość odpustową z okazji wspomnienia św. Anny Patronki naszego kościoła. Msza święta będzie odprawiona o godz. 15.00. Głównym Celebransem będzie Ks. Łukasz Koliński, nowo wyświęcony kapłan.
2. Po Mszy św. na placu przy kościele będzie poczęstunek – kiełbaski z grilla, słodkie wypieki, herbata, kawa. Zbierane przy tej okazji ofiary przeznaczymy na remont naszego kościoła. Do nabycia będą również książki religijne w minimalnej cenie 10zł. Również pieniądze ze sprzedaży książek wspomogą remont kościoła. Bardzo serdecznie proszę Parafian z Długiego o włączenie się w przygotowania do odpustu.
3. Przed odpustem będziemy uczestniczyć w rekolekcjach, które przygotują nas do duchowego przeżywania uroczystości odpustowej. Rekolekcje będzie głosił ks. Marek Halec, Proboszcz Parafii w Radowie Wielkim. Plan rekolekcji jest następujący: Rozpoczęcie rekolekcji.
Czwartek 23.07. g. 18.00. Msza św. z nauką. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do g. 21.00.zakończona błogosławieństwem i apelem Jasnogórskim.
Piątek 24.07. od g. 17.00. Spowiedź św. O g. 18.00. Msza św. z nauką. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do g. 21.00.zakończona błogosławieństwem i apelem Jasnogórskim.
Sobota 25.07. g. 18.00. Msza św. z nauką. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do g. 21.00.zakończona błogosławieństwem i apelem Jasnogórskim.
Z racji na wspomnienie św. Krzysztofa, Patrona kierowców i podróżujących poświęcenie pojazdów po Mszy św. Pojazdy proszę ustawić wzdłuż muru cmentarnego.
4. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy:
w środę 22.07. św. Marię Magdalenę, święto,
w czwartek 23.07. św. Brygidę, współpatronkę Europy, święto,
w piątek 24.07. św. Kingę,
w sobotę 25.07. św. Jakuba, święto i św. Krzysztofa.
5. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.
6. Bardzo proszę o dokładne wysprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła na uroczystość odpustową. Przy okazji bardzo serdecznie dziękuję Paniom, które zadbały o czystość przy Krzyżach misyjnym i przydrożnym. Troska o symbole religijne, również świadczy o naszej wierze i religijności.
7. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii i na remont kościoła parafialnego. W tym miesiącu złożono 550zł. Razem na koncie jest 19060zł. Proszę o dalsze wpłaty do Pani Sołtys.

BARDZO SERDECZNIE ZAPRASZAM
DO UCZESTNICTWA W REKOLEKCJACH PRZED ODPUSTEM
I W UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWEJ W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ
ORAZ ZACHOWANIE ZNANYCH I WYMAGANYCH ZASAD SANITARNYCH.